Ana Sayfa Güncel Anadolu Ajansı 98 yaşında

Anadolu Ajansı 98 yaşında

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2018 Cumartesi 14:40
Anadolu Ajansı 98 yaşında

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Böylesine bir çağda çok sayıda ülkedeki temsilciliğiyle hızlı haber aktarımına sahip Anadolu Ajansı, özündeki doğru ve tarafsızlık ilkesi ile de Türkiyemizin gurur kaynağı olmuştur." değerlendirmesinde bulundu. 

Çiftçi, Anadolu Ajansının (AA) 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, AA'nın yaklaşık bir asır önce, Kurtuluş Savaşı döneminde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle milli mücadeleyi dünyaya doğru anlatabilmek, milletin sesi olmak maksadıyla kurulduğunu hatırlattı.

Böylesine önemli bir kurumla gurur duyduklarının altını çizen Çiftçi, şunları kaydetti:

"Bilindiği gibi bilgi ve teknoloji çağında haber alma hızı her ne kadar önem kazanmışsa, doğru ve tarafsız haberciliğin özünün de korunması bir o kadar önemlidir. İşte böylesine bir çağda, çok sayıda ülkedeki temsilciliğiyle hızlı haber aktarımına sahip Anadolu Ajansı, özündeki doğru ve tarafsızlık ilkesi ile de Türkiyemizin gurur kaynağı olmuştur. Ortadoğu’daki gelişmeler başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafında güvenilir adres olarak haberleri servis edilen Anadolu Ajansımızın 98. kuruluş yıl dönümünü kutlar, tüm ajans çalışanlarına çalışmalarındaki başarılarının devamını dilerim."

 

AA

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Müftü nikah kıydı belediye başkanı şahitlik yaptı

Müftü nikah kıydı belediye başkanı şahitlik yaptı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık