Ana Sayfa Urfa Haberleri ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SURUǒTA AÇILIYOR

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SURUǒTA AÇILIYOR

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim GÖK: ”İstanbul ve Denizli’den sonra üçüncüsü Suruç’ta açılacak olan Hafızlık Programlı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şanlıurfamız ve ülkemiz için önemli bir yere sahiptir” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2014 Cuma 06:27
ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SURUǒTA AÇILIYOR

Milletvekili Gök sözlerine şöyle devam etti:”28 Şubat post modern darbeyi yapan cuntacı maceracı paşaların ve toplum mühendislerinin hedefinde İmam-Hatip okulları vardı. Değerlerine hâkim olan imanlı Anadolu çocuklarının neyine üniversite okumak mantığıyla İmam-Hatip liseleri haksız yere kapatılmış, ülke adeta bir fetret dönemi yaşamıştır. Milletimize yapılan bir çok haksızlık gibi İmam-Hatiplere de yapılan bu haksızlık çok şükür AK Parti iktidarları döneminde sona ermiştir.

Bu bağlamda 2014-2015 eğitim öğretim yılında faaliyete girecek olan, ilçemiz Aligör mahallesinde toplam 130 dönüm arazi üzerine kurulu olan, içinde bir cami ve 300 öğrenciyi barındıracak pansiyonu bulunan, İstanbul ve Denizli’deki liselerden sonra Türkiye’nin 3. Hafızlık lisesi olma özelliğine sahip Suruç 11 Nisan Anadolu İmam Hatip Lisesinin Şanlıurfamıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık