Ana Sayfa Teknoloji Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği Kuruldu

Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği Kuruldu

İnternet Üzerinden yayın yapan internet haber sitesi yöneticileri öncülüğünde, kısa adı ANİYAD olan ve merkezi Şanlıurfa’da Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği’ni kurdular.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2011 Salı 10:00
Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği Kuruldu
Dernek kuruluş dilekçesini dernekler masasına vererek resmiyet kazandı. Dernek kuruluş amacını şu şekilde açıklıyor: "İnternet haberciliğini ve yayıncılığını geliştirecek çalışmalar yapmak, yayınların iş ahlak ve ilkelerine uymasını gözetip, mesleki standartları korumak. İnternet yayıncılığını geliştirecek faaliyetler için çalışma grupları kurmak ve elektronik yayıncılık sektörünü düzenleyecek çalışmalar yapmak.  Yayıncılar arasında birliği sağlamak ve dayanışma ve yardımlaşmayı pekiştirmek. Medya ile ilgili kamu kurumu, kuruluş, sivil toplum örgütleri ile temsil ettiği yayıncılar arasında uyumlu çalışmayı sağlamak” olarak açıklıyor.
Kısa adı ANİYAD olan, Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği adına açıklama yapan Dernek Başkanı Ahin Güneş: “Bilindiği gibi internet haberciliği her geçen gün hızla yaygınlaşıyor. İnternet haberciliği, haberleri anında okuyucusuna iletebiliyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde internet haberciliği çok farklı boyutlar kazanacaktır. Daha fazla gelişme gösterecektir. Fakat ne yazık ki, bu alanda çalışan meslektaşlarımız, bu gelişmelere parelel olarak, örgütlü olmadıkları için hem sosyal haklarından yoksun çalışmak zorunda kalıyor, hem  emeklerinin karşılığını yeterince alamıyorlar, hem de yeni gelişmeler için kendilerini yenileyemiyorlar. İşte bu boşlukları ortadan kaldırmak, mesleki dayanışmayı sağlamak, yapılacak meslek içi eğitimler sayesinde internet haberciliğinin gelişimine katkı sunmak amacıyla derneğimizi kurduk. Bugünden itibaren çalşmalarımıza başlıyoruz ve birçok proje üretmeyi amaçlıyoruz. İnternet haberciliği konusunda çalışan herkesi derneğimiz çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz' diye konuştu.


Dernek kurucu üyeleri isim listesi Geçici Yönetim Kurulu Genel Başkanı: Ahin GÜNEŞ Geçici Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcısı: Mehmet ASLAN Geçici Yönetim Kurulu Genel Sekreteri: Adalet YILDIRIM Geçici Yönetim Kurulu Genel Saymanı: Abdullah TOPRAK Geçici Yönetim Kurulu Üyesi: Ercan AKKAR Geçici Yönetim Kurulu Üyesi: Gül SAN Geçici Yönetim Kurulu Üyesi: Murat ÇİFTÇİ


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz HRÜ'den Petrola Alternatif...

HRÜ'den Petrola Alternatif...

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star