Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri ANAKRA SURUÇLULAR DERNEĞİ’NDEN İFTAR YEMEĞİ

ANAKRA SURUÇLULAR DERNEĞİ’NDEN İFTAR YEMEĞİ

Merkezi, Ankara’da bulunan Suruç Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ankara’da iftar yemeği verildi.

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2012 Pazar 07:38
ANAKRA SURUÇLULAR DERNEĞİ’NDEN İFTAR YEMEĞİ

Merkezi, Ankara’da bulunan Suruç Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ankara’da Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde seçkin davetlilerin yer aldığı iftar yemeği verildi.

Suruç Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin geçenlerde yapılan kongresi sonrasında göreve gelen yeni yönetim verilen, iftar yemeği ile hem davetlilerle tanıştı. Hem de Ankara’daki Şanlıurfa’lı bir çok önemli simanın bir araya gelmesine ev sahipliği yaptı.

 

Derneğin yeni yönetim kurulu ve dernek başkanlığı görevine seçilen Emin Erten, iftar yemeği ile ilgili Urfa Haber’e yaptığı özel açıklamada:

“Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde derneğimizde gerçekleştirilen genel kurul toplantımız sonrasında Abdullah Çetinkaya, Hamit Yavuz, Vahit Tavas, Kadir Aslan, Celal Aslan ve Necmi Yüzügülen’den oluşan yeni yönetimimiz göreve getirildi.

Bizde mübarek ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde bu yemekle tüm Şanlıurfalı hemşerilerimize birlik ve beraberliğin Urfa’mıza çok büyük hizmetler kazandıracağını vurgulamak istedik. Ayrıca bu vesile ile gerek üyelerimiz ve gerekse Ankara’da yaşayan hemşerilerimizle, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bürokratlarımız, siyasetçilerimiz, iş adamlarımızla iftar yemeği vesilesi ile bir araya gelip, tanışmak, fikir alış – verişinde bulunmayı arzuladık. Sağ olsunlar birçok üyemiz ve hemşerimiz bizi bu günde yalnız bırakmadılar. Bizlere hem güç hem de şeref verdiler. İnşallah bundan sonrada sosyal anlamda bu tür çalışmalarımız olacak. Urfalı hemşerilerimizi bir araya getirip şehrimize daha güzel hizmetlerin yapılmasına katkı sunarız. İftar yemeğimize gelen, gelemeyen tüm hemşerilerimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Ankara’da Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde  gerçekleştirilen iftar yemeğinin sponsorluğunu Suruç Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne destek olmak amacı ile Anakara’da faaliyet gösteren Özgüney Elektrik ve aynı zamanda Şanlıurfa Astor Turizm firmasının sahibi Şanlıurfalı genç iş adamı Enver Geçgel üstlendi.

İftar yemeğine davetli olarak katılan Sağlık Bakanlığı İletişim Koordinatörü Osman Güzelgöz,  Abdurahman Sanlı’nın daveti üzerine yaptığı kısa konuşmada bu tür ortamların bir araya gelmenin birlik ve beraberliğe katkısının çok büyük olduğunu vurguladı. Yeni yönetime üstün başarılar diledi. Urfanın ve Urfalıların her zaman emrinde olduğunun altını çizdi.


İftar yemeğinin sonunda Suruç Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı M.Emin Erten iftar yemeğinin gerçekleşmesindeki katkısı dolayısı ile iş adamı Enver Geçgel’e dernek adına bir plaket verdi.


İftar yemeğine yoğun programları dolayısı ile katılamayan Şanlıurfa Milletvekillerinden, İbrahim Binici, Zeynep Karahan Uslu, Abdülkerim Gök, Yahya Akman, Kasım Gülpınar, Halil Özcan ile Ak Parti MKYK üyesi Mehmet Oymak telgraf göndererek orada olamyışlarının üzüntülerini dile getirdiler.

 

İftar yemeğine, Ankara’da görev yapan, Habip Çadırcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Danışmanı Nevzat Bugenç, Sağlık Bakanlığı İletişim Koordinatörü Osman Güzelgöz, Yargıtay Savcısı Bahattin Parmaksız, Etimesgut Vergi Daire Müdürü Mustafa Perk, Şanlıurfa Vakfı Genel Başkanı Samet Atabay, Özgüney Elektirk firması sahibi Enver Geçgel, Urfa Haber İmtiyaz Sahibi Ahin Güneş, Avukat M.Emin Küçük, Hüseyin Şahin, Şemsettin Kaya gibi tanınmış simaların yanı sıra çok sayıda dernek üyesi ve Ankara’da ikamet eden Urfalı katıldı.

 

 

 

 

 

URFAHABER - ÖZEL HABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık