Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel ANİYAD'dan Gazetecilere Saldırıya Kınama

ANİYAD'dan Gazetecilere Saldırıya Kınama

Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği (ANİYAD) Başkanı Ahin Güneş, Akçakale ilçesinde Suriyeli sığınmacıların bulunduğu Süleymanşah Çadır kenti'nde haber yapmak, görüntü almak isteyen gazetecilere yapılan menfur saldırı olaylarını kınadı.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2013 Çarşamba 18:39
ANİYAD'dan Gazetecilere Saldırıya Kınama

Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği (ANİYAD) Başkanı Ahin Güneş, dernek üyeleri ve yönetimi adına yaptığı açıklamada:

" Görevleri gereği halkın haber alma özgürlüğünü yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımız yine esef verici bir şekilde saldırıya uğramıştır.

Akçakale ilçesinde Suriyeli sığınmacıların bulunduğu Süleymanşah Çadır kentinde önceki gün çıkan yangın sonrası olay yerinden haber,  görüntü almak isteyen ulusal ve yerel medya temsilcilerinin şahıslarına ve araçlarına bir takım kimseler tarafından yapılan menfur ve kendini bilmez saldırıyı ANİYAD olarak şiddetle kınıyoruz.


Başta da belirttiğimiz gibi görevleri sadece halkın haber alma özgürlüğünü yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımızın uğradıkları, bu olaydaki suçluların, yetkili birimler tarafından biran evvel tesbit edilip, gerekli yaptırımların uygulanmasıdır.


Son dönemde görevlerini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımıza yapılan saldırılar ve sonrasındaki gelişmeler son derece endişe vericidir. Mandir olarak değerlendirdiğimiz bu durumların bir daha yaşanmamasını diliyor, saldırıya maruz kalan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.Meslektaşlarımız şunu çok iyi bilsinlerki bizler ANİYAD olarak her zaman ve her koşulda onların yanındayız. Kamuoyuna saygıyla " dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık