Ana Sayfa Urfa Haberleri Ankara'da Aday Adayları Halay Çekti.

Ankara'da Aday Adayları Halay Çekti.

Ankara'da bulunan, Siverekliler Derneği ile Şanlıurfalılar Derneği'nin ortak girişimi ile Gazi Üniversitesi'nde Sıra Gecesi Etkinliği Düzenlendi.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2011 Cumartesi 01:28
Ankara'da Aday Adayları Halay Çekti.
Ankara'daki Urfa'lıların iki sivil toplum kuruluşu, Siverekliler Derneği ile Şanlıurfalılar Derneği'nin ortak girişimi ile "Sıra Gecesi" etkinliği düzenlendi.
Sıra gecesine Milletvekili Yahya Akman'ın yanı sıra çok sayıda AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı da katıldı.
Siverekliler Derneği'nin organize ettiği, Şanlıurfalılar Derneği'nin destek verdiği gecede, Siverekliler Derneği'ne katkı sağlamış kimselere plaket verildi.
Program suncusunun sahneye davet ettiği aday adayları, kısa cümlelerle kendini tanıttı. Aday adaylarından Abuzer Akbıyık, hedefinin milletvekili olmak için değil, Kültür Bakanı olmak olduğunu söyledi.
Siverek Belediyesi Sıra Gecesi Ekibi'nin müziği eşliğinde sahneye çağrılan aday adayları el ele tutuşup halay çekti, bu diyalog salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı. Daha sonra salonda davetlilerin huzurunda yoğrulan çiğköfte ile mırra (acı kahve) ikeramı yapıldı.
Siverekliler Derneği'ne katkı sunmak amacı ile açık arttırmaya çıkarılan yağlıboya tablo kıyasıya geçen açık arttırmanın sonunda 10 bin liraya Siverekli bir iş adamı tarafından satın alındı

Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Abdurahman Sanlı'nın gelen konuklarla tek tek ilgilenmesi, salondaki misafirler tarafından, "dernek dayanışması böyle olur" yorumlandı.
Geceye katılan sitemiz imtyaz sahibi Ahin Güneş'e açıklamda bulunan Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Abdurahman Sanlı " Aslında burda iki dernek yok burda tek dernek var. Yüreklerin, kardeşliğin derneği var. Siverekli hemşerilerimizin bu anlamlı gecesinde aynı ilin insanları olarak destek vermek, birlikte olmak bizim görevimiz. Zaten bu gecedeki asıl amacımız, adaylık yarışında ipi kim göğüslerse göğüslesin bundan sonrasında birlik olsunlar, burdaki haylayımızda olduğu gibi el ele tutuşsunlar Urfamızı layık olduğu o hayalimizdeki noktaya taşısınlar" dedi.
Ankara'da Gazi Üniversitesi Sosyal Tesilerinde yapılan geceye, Merkez Valisi Şanlıurfalı Halil Nimetoğlu, Ak Parti Milletvekili  ve aynı zamanda aday adayı olan Yahya Akman, Ak Parti Aday adayları; Abuzer Akbıyık, Ömer Altunyüzük, Dilek Şellioğlu, Mehmet Kıran, Fevzi Demirkol, Osman Remzi Karakaş, Habip Çadırcı ile Hatay'dan Ak Parti aday adayı olan Filiz Özkürekçi, Ankara 1. Bölgeden Aday Adayı Hasan Çelik'in yanı sıra Ticaret ve Sanayi Bakanı Danışmanı Cenap Ağım, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Mahmut Nimetoğlu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Yöentim Hzimetleri Uzmanı Adil Savaş, Şanlıurfalı Eğitimci - Bestekar Abdülkadir Algın, Urfa Haber İmtiyaz Sahbi Ahin Güneş ile Ankara'da yaşayan çok sayıdaki Şanlıurfa ve Siverekliler katıldı.
haberin videsosu için tıklayın:(Urfahaber - Özel)


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık