Ana Sayfa Urfa Haberleri ANKARA'DAKİ URFALILAR SIRA GECESİNDE BULUŞTU

ANKARA'DAKİ URFALILAR SIRA GECESİNDE BULUŞTU

Ankara'da ikamet eden Şanlıurfa gönüllüleri, Ankara'da Şanlıurfa'ya has "SIRA GECESİ" geleneğini tarihi özelliklerine uygun şekilde yaşatmaya başladı.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2012 Pazartesi 11:42
ANKARA'DAKİ URFALILAR SIRA GECESİNDE BULUŞTU

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Ankara'da Şanlıurfa'ya has "SIRA GECESİ" geleneğini hayata geçirmek için yola çıkan bir grup Şanlıurfa gönüllüsünün bu birlikteliği basında da yer bulmuştu.


Bu hafta'da Şanlıurfa gönüllüleri, Tarım Bakanı Müşaviri Habip Çadırcı'nın evinde bir araya gelerek sıra gecesi geleneğini yaşatmaya çalıştılar.

 

Çok sayıda Şanlıurfa'lının ilgi gösterdiği bu haftaki sıra gecesine Bakan Danışmanı Kayhan İnan, Şanlıurfa'lı tanınmış bestekar Abdülkadir Algın, Mali müşavir Faruk Akgül,  Avukat Hüseyin Öncel gibi Şanlıurfa'lı tanınmış simalarda katıldı.


Sıra gecesine katılan Şanlıurfa gönüllüleri, sıranın bu haftaki davetlilerinden Mali müşavir Faruk Akgül'ün yoğurduğu çiğköfteyi çok beğendiklerini ifade ettiler.

 

Konuklara yapılan çiğköfte ikramından sonra Şanlıurfa gönüllüleri bu yönlü buluşmadan memnun kaldıklarını beyan ederek bunun belli periyotlarla sürekli hale getirilmesini istediler.


Sıra Gecesine katılan çok sayıda davetli, gece boyunca Şanlıurfa, bölge ve Türkiye  gündemine dair konular hakkında görüşlerini dile getirdiler. Bu toplantıların sıra gecesi ruhu ile bir platforma dönüştürülmesini istediler. Bununda belli periyotlarla gerçekleştirilmesi halinde geniş katılımların olacağını ifade ettiler.


30'a yakın davetlinin katılıdığı gecede; oluşturulması düşünülen Şanlıurfa Gönüllüleri Platformu'nda, Şanlıurfa için yeni fikirler, yeni projeler, yeni düşünceler oluşturulup, ortaya çıkan yeni fikirlerin başta siyasiler olmak üzere ilgili yerlere iletilmesi düşüncesi hasıl oldu.

 

Gecenin sonunda davetliler, geceden duydukları mennuniyeti dile getirerek bir sonraki gecede buluşmak üzere ayrıldılar.


 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık