Ana Sayfa Urfa Haberleri ANKARA'LI İŞ ADAMLARI AKÇAKALE'DE

ANKARA'LI İŞ ADAMLARI AKÇAKALE'DE

Şanlıurfa'da bulunan Ankaralı iş adamları, Suriye tarafından ateşlenen top mermisinin isabet ettiği ve 5 kişinin hayatını kaybettiği Akçakale ilçesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2012 Pazar 09:49
ANKARA'LI İŞ ADAMLARI AKÇAKALE'DE

Şanlıurfa'da bulunan Ankaralı iş adamları, Suriye tarafından ateşlenen top mermisinin isabet ettiği ve 5 kişinin hayatını kaybettiği Akçakale ilçesini ziyaret etti.

Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından Şanlıurfa'da gerçekleştirilen "2012 Yılı Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı"na katılan Ankaralı iş adamları ile Vali Celalettin Güvenç, Akçakale ilçesinde temaslarda bulundu.

İlk olarak Akçakale Gümrük Kapısı'nda incelemelerde bulunan heyet, Kaymakam Eyüp Fırat ve Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'dan bilgi aldı.

Daha sonra ilçe merkezindeki bir parkta çay içen heyete rastlayan ve Suriye'nin Tel Abyad kentindeki çatışmalardan kaçarak ilçeye geldiği belirtilen aşiret lideri Ahmet El Mustafa, Vali Güvenç ile sohbet etti.

Suriyeli Ahmet El Mustafa, Türk halkına ve desteğini sürdüren hükümet yetkililerine teşekkür etti.

Türkiye'nin yaptığı yardımları unutmayacaklarını vurgulayan Ahmet El Mustafa, şöyle konuştu:

"Irak Savaşı'nda biz Iraklılara kucak açtık, 4 milyon insanı ülkemizde misafir ettik. Ancak onlar bugünlerde yaşadığımız durumda bize yardım etmediler, ekmek bile vermediler. Türkler bize kucak açtı, Türk halkına ve devletine müteşekkiriz. Özellikle ilçe kaymakamımız ve belediye başkanımıza yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu iyiliği unutmayacağız."

Vali Celalettin Güvenç ise Türkiye'nin her zaman dünyada yardıma muhtaç insanlara el uzattığını ifade ederek, "Biz kardeşiz" dedi.

Ahmet El Mustafa, ziyaretinin ardından Vali Güvenç'e yanında bulundurduğu bir tespihi hediye etti

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık