Ana Sayfa Türkiye Ankaralı İşadamları Van İçin Kurban Kampanyası Başlattı

Ankaralı İşadamları Van İçin Kurban Kampanyası Başlattı

Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneği (ASAD), Van'da meydana gelen depremin ardından depremzedeler için kurban kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2011 Perşembe 08:32
Ankaralı İşadamları Van İçin Kurban Kampanyası Başlattı
Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneği (ASAD), Van'da meydana gelen depremin ardından depremzedeler için kurban kampanyası başlattı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yardım elini uzatanlar arasında olan ASAD, iki gün içinde 100 kurban topladı. Bölge halkına daha çok kurban götürmeyi hedeflediklerini kaydeden Altuntaş, hem dernek üyelerinin hem de diğer sanayici ve işadamlarının kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini dile getirdi. ASAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Altuntaş, Van'daki depremin Türkiye'yi derinden yaraladığını belirterek, bu yaraların yapılan yardımlarla sarılacağını kaydetti. Doğu ile batının arasında bir dostluk köprüsü oluşturmanın gayreti içinde olduklarını belirten Altuntaş, "Van'daki deprem sadece doğuyu değil, tüm Türkiye'yi derinden sarstı. Depremde ölen vatandaşlarımız bizleri çok üzdü. Allah onlara rahmet eylesin, geride kalanlara da sabırlar versin. Yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum." dedi.

Öte yandan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, ASAD'ı ziyaret etti. Kahvaltıda ASAD yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Fakıbaba, "Batıdaki işadamlarının bölgemize ilgi göstermesi bizi oldukça memnun ediyor. Eğer biz dostluğu ve kardeşliği tesis edip canlandırabilirsek, ne Doğu'nun Batı'dan ne de Batı'nın Doğu'dan bir çekincesi, bir kaygısı olur. Biz daha fazla iş, daha fazla istihdam yaratabilmenin yollarını aramalıyız. Burada yapılacak çok iş var. Van'da meydana gelen deprem sadece Doğu'yu değil tüm Türkiye'yi derinden sarstı. Yapmış olduğunuz kampanya adına sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. Biz de belediye olarak depremzedelere yardım elini uzatarak kampanya başlattık. Depremin hemen ardından belediyenin başlattığı kampanyaya vatandaşların büyük ilgi göstermesinden oldukça memnunum." açıklamasını yaptı.

ASAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Altuntaş, ASAD olarak bir Sivil Toplum Kuruluşu olmanın bilincinde hareket ettiklerini ve üyeleriyle birlikte Türkiye ekonomisinin daha güçlü olması için çalıştıklarını kaydetti.

Toplantı sonunda Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'ya ASAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Altuntaş tarafından plaket takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık