Ana Sayfa Ekonomi Ankara'lılar yemek konusunda Hanfi Usta dedi

Ankara'lılar yemek konusunda Hanfi Usta dedi

20 yıldır Ankara'lıların Öz Urfalı kebap, lahmacun adı ile damak zevkine hitap eden Hanifi Usta Ankara'lıların gönlünü feth etti.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2011 Salı 07:25
Ankara'lılar yemek konusunda Hanfi Usta dedi
Türkiye'de, hatta dünya da bile haklı bir yeri olan Urfa mutfağının temsilcileri, Urfa dışında da Urfa'ın adını altın harflerle hafızalara kazıyorlar.

Tayvan'dan, Çin'e oradan Amerika'ya kadar dünyanın hemen hemen her ülkesinde bilinen Urfa mutfağının seçkin temsilcileri Urfa'nın adını yükseltip, Urfa kültürünün tanıtımına katkıda bulunuyor.

Ankara'da Kazım Karabekir caddesi üzerinde yer alan Öz Urfalı Kebap, Lahmacun'da bunlardan biri. Urfa mutfağının seçkin menüsünü Urfa'ya has konukseverlikle müşterilerine sunan işletme sahibi Hanifi Usta verdiği hizmetle Urfa'lıların Ankara'daki gururu oldu.

Aynı zamanda fanatik bir İbrahim Tatlıses hayranı da olan Hanifi Usta Ankara'da Urfa mutfağı konusunda yakaladıkları bşarının nedenini soran Urfa Haber'e çarpıcı ve samimi açıklamalarda bulundu.

Hanifi Usta açıklamasında " Ben 32 yıldır, restoran sektöründe çalışıyorum. Urfa'da çıraklıktan bu güne aldığımız konukseverlik terbiyesi ve hizmet ektörünün sorumluluğu ile işimizi yapmaya çalışıyoruz. Sonuç ta burada Urfa'mızı mutfak kültürü ile temsil ediyoruz. Hali ile hakkını vermek lazım. Çünkü Urfa medeniyetler beşiği. Urfa 13 bin 500 yıllık geçmişe sahip. Buna sahip çıkıp bu kültürel değeri taşıyacak ahlakta olmak boynumuzun borcu. 20 yıldır Ankara'da Urfa mutfağının kendine özgü damak zevkini gerek hemşerilerimize ve gerekse ağırlıklı olarak diğer müşterilerimize elimizden geldiğince Urfa'nın merkezindeki doğallığı ile sunmaya çalışıyoruz. Bu sunumu yaparken de kaliteden ve özellikle Urfa'nın kendi öz ürünlerinden asla ve asla ödün vermiyoruz. Dolayısı ile bize gelenlere müşteri gözü ile değil Urfa'nın misafirperverliği ile konuklarımız olarak bakıyor o düsturla hizmet veriyoruz. Sağolsunlar onlarda bizi 20 yıldır yalnız bırakmıyor, damak tadlarındaki adres haline getiriyor" dedi.

Özurfalı işletmesinin sahibi Hanifi Usta hayranı ve fanatiği olduğu sanatçı İbrahim Tatlıses'in uğradığı silahlı saldırı sonrasında çok üzldüğünü, kahrolduğunu vurgulayarak sanatçı için : " Ben bir Urfa'lı olarak İbrahim Tatlıses'i tekrar aramızda görmek istiyorum. Allah ona acil şifalar ve uzun sağlıklı bir ömür versin. Onun sayesinde Urfa'lı tüm meslektdaşlarım onun Urfa mutfağını, Urfa kültürünü dünyaya duyurması tanıtması sayesinde ekmek yiyor. Onun aramıza dönmesini sabırsızlıkla bekliyoruz." sözlerini ekledi.











Urfa Haber -Özel
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz ATO Başkanı belli oldu.

ATO Başkanı belli oldu.

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık