Ana Sayfa Türkiye ANONYMOUS: ‘TÜRKİYE-IŞİD BAĞLANTILARINA ULAŞTIK’

ANONYMOUS: ‘TÜRKİYE-IŞİD BAĞLANTILARINA ULAŞTIK’

Hacker grubu Anonymous, Türkiye hükümetinin sitelerine koordineli saldırılar gerçekleştireceğini duyurdu. Hacker grubu, Türkiyeli siyasetçiler ile IŞİD liderleri arasında elektronik postalara ulaştıklarını iddia etti.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 05:56
ANONYMOUS: ‘TÜRKİYE-IŞİD BAĞLANTILARINA ULAŞTIK’

Uluslararası hacker grubu Anonymous’un, “Türkiye” başlıklı bir saldırı başlattığı iddia edildi. Türkiye’nin IŞİD’i desteklediğini ve Rus uçağının bölgedeki gerilimin artırılması için düşürüldüğünü savunan Anonymous’un, saldırı düzenleyeceğini iddia ettiği siteler arasında, meclis, başbakanlık ve bakanlıkların isimleri de bulunuyor.

Anonymous, Türkiyeli siyasetçiler ile IŞİD liderleri arasında elektronik postalara ulaştıklarını iddia etti.

Bu mailler ve aralarında ABD’li yetkililerin de bulunduğu birçok kaynaktan aldıkları bilgiye göre, Rus uçağının düşürülmesi emrinin, Erdoğan hükümeti tarafından, “Bölgedeki gerilimi artırmak amacıyla verildiği,” öne sürüldü.

Anonymous, Paris Katliamı’nda hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunun da ıslıklandığını hatırlatarak, “Türkiye uzun yıllardır IŞİD’in petrolünü satın alıyor ya da kara borsada satılmasına yardımcı oluyor. IŞİD militanları canları istediği gibi Türkiye sınırını kullanıyor,” dedi.

Türkiye hükümetinin sitelerine koordineli saldırılar gerçekleştireceklerini belirten grup,  “e mail ve sosyal medya hesaplarını da ele geçireceğiz” ifadelerini kullandı. Anonymous, destekçilerini de kendilerine yardımcı olmaya çağırdı.

 

imctv

YORUMLAR
  • yorum2015-11-27 17:56:31artık yemezler

    bu haberlerle ancak sen ve yanındaki dünya fesatçıları ülke grubunu kandırırsın animus musun anamurmuzumusun nesin....

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık