Ana Sayfa Urfa Haberleri Antakya Rotary Kulübü’nden Vali Lekesiz'e Ziyaret

Antakya Rotary Kulübü’nden Vali Lekesiz'e Ziyaret

Antakya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Özgür Deniz Emir ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’ i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2011 Salı 06:16
Antakya Rotary Kulübü’nden Vali Lekesiz'e Ziyaret
Yeni yönetim olarak hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında Vali Lekesiz’ e bilgi veren Başkan Emir, özürlüler, kadınlar, çocuklar ve gençlere yönelik projelerin yanı sıra tarihi kentlerle ilgili projeleri hayata geçirmek istediklerini hatırlatarak, 40 deney setli ‘Mucit Çocuk Bilim Parkı’ projesini ise çok önemsediklerini, bu anlamda Vali Lekesiz’ den manevi destek beklediklerini söyledi.  Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de, yeni yönetime hayırlı olsun dileğinde bulunarak, özellikle eğitimle ilgili olarak hazırlanan projelerden dolayı teşekkür etti.

 ‘Mucit Çocuk Bilim Parkı’ projesinin önemine değinen Vali Lekesiz, ‘Eğitime yapılan yatırımlar, topluma olumlu olarak geri dönen yatırımlardır. Doğru projeler mutlaka hayat bulur. Bu tür projeler, o ilden mucit çıkarma potansiyelini artırır. Projeye yasal çerçeveler ve imkanlar ölçüsünde destek vermeye çalışacağız.’ diye konuştu.  Hatay'ın kültür mirası açısından dünyada sayılı iller arasında yer aldığını da hatırlatan Lekesiz, ‘İnsanlığın ortak mirasını hep beraber ayağa kaldırmamızda yarar var. Hatay’ın sahip olduğu kültür mirasını ayağa kaldırmak, toplumun yaşadığı kentin değerlerine ve derinliğine dikkat çekebilmek, toplum nezdinde kültür mirasına karşı duyarlılık oluşturabilmek, kültür mirasına sahip çıkan güçlü bir iradenin ortaya konulduğunu göstermek amacıyla 24 Ekim 2009’da Hatay’ın tüm renklerinin katıldığı ‘Kültür Yürüyüşü’ gerçekleştirdik. Ardından birçok yerde kültür mirasının ayağa kaldırılması için çalışmalar yapıldı. Gelinen nokta fevkalade memnuniyet verici. Bu, çok emek isteyen bir çalışma, birlik beraberlik içerisinde ortaya çıkan bir enerjidir. Sizlerin de bu yönde hayata geçireceği projeler önemli. Dedi. Kültür mirasına sahip çıkmak anlamında ilde çeşitli tarihi mekanları restore ettirdiklerini de hatırlatan Lekesiz, sivil toplum örgütlerine bu mekanlarda faaliyette bulunmaları önerisinde bulundu.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık