Ana Sayfa Ekonomi Arap Bankası AUDİ Türkiye'de Bankacılık Yapacak...

Arap Bankası AUDİ Türkiye'de Bankacılık Yapacak...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 300 milyon dolar sermayeli, mevduat bankası kurulmasına izin verdi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2011 Cuma 04:44
Arap Bankası AUDİ Türkiye'de Bankacılık Yapacak...
Böylece BDDK uzun süredir ilk kez bir yabancı sermayeli kuruluşun banka kurmasına izin vermiş oldu. Banka kurma iznini koparan grup ise Arap sermayeli bir grup oldu. Grup BDDK'yı 300 milyon dolarlık ödenmiş sermayeyle ikna etti.

BDDK'nın ilgili kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, kurucu ortaklar Audi s.a.l., Audi Saradar Group, Audi Saradar Private Bank s.a.l., Raymond W. Audi, (Raymond Audi), Samir N. Hanna, (Samir Hanna), Freddie C. Baz tarafından Türkiye'de 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası sermayeli mevduat bankası kurulmasına izin verildi.

KİM BU AUDI?
Lübnan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde faaliyet gösteren evrensel bir banka olan Bank Audi, bir dizi ticari ve kurumsal bankacılık, perakende ve bireysel bankacılık, online komisyonculuk, özel bankacılık ve bunu kapsayan ürün ve hizmetleri sunuyor. Yatırım bankacılığı ve sigorta faaliyetlerinin yanı sıra, LIA sigorta sal da kendi bünyelerinde olan bir sigorta şirketi. Bank Audi, toplam 80 şube ile, Lübnan'daki en büyük şube ağına sahip. Bank Audi'nin Kuveytli yatırımcıları ise Sabbah ailesi ve Homaizi ailesi. Hazine ve sermaye piyasası faaliyetleri, perakende bankacılığı, özel bankacılık, ticari ve kurumsal bankacılık alanlarında en büyük 15 Arap Bankası arasında yer alıyor.(HT)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık