Ana Sayfa Urfa Haberleri ARAPDER :MEDYANIN GERÇEKLERİ GÖRMESİNİ TALEP ETTİ

ARAPDER :MEDYANIN GERÇEKLERİ GÖRMESİNİ TALEP ETTİ

Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Türkiyeli Araplar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARAPDER) Genel Başkanı Şükrü Kırboğa, Suriye'de yaşanan insanlık dramına kalplerini ve gözlerini kapayarak ideolojik bakan bir kısım siyaset ve medya erbabını insafa ve gerçekleri görmeye davet ettiklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2012 Pazar 09:27
ARAPDER :MEDYANIN GERÇEKLERİ GÖRMESİNİ TALEP ETTİ

Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Türkiyeli Araplar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARAPDER) Genel Başkanı Şükrü Kırboğa, Suriye'de yaşanan insanlık dramına kalplerini ve gözlerini kapayarak ideolojik bakan bir kısım siyaset ve medya erbabını insafa ve gerçekleri görmeye davet ettiklerini bildirdi.

Korboğa, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye halkının açlık, zulüm ve insanlık dışı muamelelere uğramış mazlumların her zaman yanında olduğunu, Somali, Arakan, Bosna, Çeçenistan, Filistin ve daha nicelerine yardım elini uzatmaktan hiçbir zaman geri kalınmadığını belirtti.

Etnik kimliği, dini ve mezhebi ne olursa olsun mazlumun yanında olmanın insanlığın en yüksek var oluş özelliklerinden biri olduğuna işaret eden Kırboğa, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bilindiği gibi Suriye'de yaşanan insanlık dramı oradaki halkı yerinden yurdundan göç etmek mecburiyetinde bırakmış, her birisi tarif edilemez acılar içerisinde sığınabilecekleri güvenli yerler aramaya başlamışlardır. Türkiye, tarihsel geçmişi ve komşusu olması hasebiyle Suriyelilerin sığınabilecekleri en münasip yerlerden biri olmuş ve 100 binlere ulaşan bir göç dalgasıyla karşı karşıya kalınmıştır. Bu tür göç dalgaları daha öncede yaşanmıştır. Tüm bu korumacı tedbirler Türkiye halkı tarafından memnuniyetle karşılanmış, halk elinden gelen yardımı da yapmaktan geri durmamıştır. Türkiye halkına ve devletine yakışan da tarihsel misyonu gereği zaten bu şefkatli ve korumacı tutumudur. Şimdilerde Türkiye'ye sığınan Suriyelilere de Türkiye devlet olarak kendisine yakışan bir şekilde kucak açmıştır. Suriye'de yaşanan insanlık dramına kalplerini ve gözlerini kapayarak ideolojik bakan bir kısım siyaset ve medya erbabını insafa ve gerçekleri görmeye davet ediyoruz."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık