Ana Sayfa Urfa Haberleri ARAPDER'den Suriye'ye İkinci Yardım Tır'ı Gönderildi

ARAPDER'den Suriye'ye İkinci Yardım Tır'ı Gönderildi

'Hür Suriye İnsani Yardım Platformu' tarafından 1 TIR yardım malzemesi toplandı.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2013 Çarşamba 10:12
ARAPDER'den Suriye'ye İkinci Yardım Tır'ı Gönderildi

Arapder öncülüğünde,Almanya'da,bulunan sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle oluşturulan 'HürSuriye İnsani Yardım Platformu' tarafından 1 TIR yardım malzemesi toplandı. Şanlıurfa'ya ulaştırılan yardımmalzemelerinin bulunduğu TIR, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Suriye'ye gönderildi.

Almanya'da, Türk yurttaşların görev aldığı sivil toplum kuruluşları tarafından kurulan 'Hür Suriye İnsaniYardım Platformu', iç karışıklığın sürdüğü Suriye'deki siviller için yardım kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında toplanan; içerisinde gıda, ilaç, battaniye gibi insani yardım malzemelerinin bulunduğu TIR, öğle saatlerinde Şanlıurfa'ya geldi. TIR'ı karşılayan ARAP-DER Başkanı Şükrü Kırboğa, insani yardım malzemelerinin Suriye'nin; Şam, Hama, Humus, Rakka ve Deyrizor kentlerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Kırboğa, Suriye'de 2 yıldır süren savaşın son bulmasını istedi. Kırboğa, "Suriye'de 2 yıla yakın süredir devam eden iç savaş var. Bu savaşın en büyük acısını da maalesef masum insanlar yaşıyor. BizlerTürkiye Arapları Derneği olarak Suriye'de ki kardeşlerimize yardımlar yapıyoruz. Almanya'da bulunan HürSuriye İnsani Yardım Platformu topladığı yardımları bize gönderdi. 1 TIR yardım malzemesini bugünSuriye'ye ulaştıracağız" dedi.

Şükrü Kırboğa'nın konuşmasının ardından insani yardım malzemelerin bulunduğu TIR Suriye'ye doğru yola çıktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star