Ana Sayfa Siyaset ARINÇ: BİZ İKTİDARA MECBURUZ

ARINÇ: BİZ İKTİDARA MECBURUZ

Seçim sonuçlarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Arınç, “Biz iktidara mahkum ve mecbur bir partiyiz, biz iktidar olmalıyız” dedi.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2015 Çarşamba 12:10
ARINÇ: BİZ İKTİDARA MECBURUZ

Seçim sonuçlarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Arınç, “Biz iktidara mahkum ve mecbur bir partiyiz, biz iktidar olmalıyız” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ressam Betül Makas’ın Kişisel Resim Sergisi’ni gezdi.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arınç şunları söyledi:

‘Türkiye için 2023, 2053, 2071 hedefimiz var’

“Halkın takdiri böyle olduysa, halkın takdiri bizim kabulümüzdür, bunu rahatlıkla ifade ediyoruz. Yüzde 50 ile tek başına iktidar yapan, milletimize nasıl teşekkür ettiysek, bu seçim sonuçları bizim açımızdan, üzüntü verici olmakla birlikte halkın kararıdır. Ona da saygı duymamız lazım, bu sonucu meydana getiren sebepleri de hem bilimsel hem de sosyolojik açıdan mutlaka incelemek ve bunun bir gereğini yapmak lazım.

“Çünkü biz iktidara mahkum ve mecbur bir partiyiz, biz iktidar olmalıyız. AK Parti bütün icraatlarını iktidar olarak yaptı. Türkiye için hedeflerimiz var, 2023 var, 2053 var, 2071 var, bunlar hiç bir partinin umurunda değil.

“Bunları gerçekleştirmek bize düşen bir görev, o yüzden en kısa zamanda yapılacak bir seçimde, erken seçimi kastetmiyorum, önümüzde yapılacak ilk seçimde, mutlaka AK Parti’nin tekrar eski gücünden daha fazlasını bulması gerekiyor. Buna da muktediriz, gücümüz var.

“İnşallah ilk normal seçimde deyim, yanlış anlaşılmasın AK Partinin bu gücüyle çekirdek kadrosuyla, oy noktasında en düşük oranı yakaladığı bir zamanda; yeniden ayaklarının üzerinde dimdik yükseleceğini düşünüyorum. Anadolu insanı ‘yiğit düştüğü yerden kalkar’ derler bu yiğit düştüğü yerden kalkacak.

“Kaldı ki düşmedi sendeledi, ama biz iktidar olmaya mecburuz çünkü ülkemize ve milletimize hizmeti ancak iktidardayken yapabiliriz.”

Koalisyon

“AK Parti uzlaşı adımları atacak mı, koalisyon çalışmaları olacak mı” sorusu üzerine ise Arınç, “Bu kadar yetsin, resimden başladık nereye geldik, o da bu resimlerin hatırına. Senaryolar, çok rivayet muhtelif, sonunda ne olur. Hep beraber göreceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star