Ana Sayfa Siyaset ARINÇ: "HDP KOÇ BAŞI OLARAK KULLANILMIŞTIR"

ARINÇ: "HDP KOÇ BAŞI OLARAK KULLANILMIŞTIR"

Dün aktif siyasete noktayı koyan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, seçim değerlendirmesinde HDP’yi koç başı olarak nitelendirdi.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2015 Pazartesi 16:55
ARINÇ:

Bu seçimin bence şu özelliği var. Türkiye’de 20 den fazla ilde çalışma yaptım. Halkla temasım oldu. Herkesi dinledim. Bu seçimde ak partiyi iktidardan düşürebilmek çoğunluk elde edebilmesin engel olabilmek için HDP kullanılmıştır. HDP bir projedir. CHP oylarını vermiştir HDP barajı aşsın diye. MHP aleyhinde bir kelime söylememiş hatta belki maddi destekte bulunmuştur.dedi.

HDP’yi koçbaşı olarak nitelendiren Arınç şöyle devam etti.

Maddi desteği para açısından söylemiyorum oy olarak doğrudan veya dolayı desteği olmuştur. Ve şüphesiz iç ve dış medyanın seçim sonuçlarına etki edebilecek bütün unsurlarında hdp lehinde kullanıldığını görüyoruz. Yani bir yerdeki tabirim doğrudur. HDP, AK parti iktidarını yıkmak ak parti kalesine girmek için bir koçbaşı gibi kullanılmıştır. Koçbaşı tabiri şudur. Eskiden ahşap olan kale kapılarını kırmak için koçbaşı gibi uzun bir sırığın önünde herkes bütün gücüyle kapıya yüklenir. kapının açılmasını temin ederlerdi. Koçbaşı HDP’dir. Koç başını kullananlar ise CHP ve MHP’dir. Paralele devlet yapılanmasıdır. İç ve dış odaklardır ve güçlü bir medyadır. Şimdi eserleriyle ne kadar sevindiklerini de dün akşamdan bu yana görüyoruz.

YORUMLAR
  • yorum2015-06-09 12:47:12necmettin aygün

    demokrasıyı içinize sindirmeyi öğrenin özelikle senin gibi duygusal birine hiç yakışmiyor

  • yorum2015-06-09 09:41:39fatih

    azıcık milletin iradesine saygı duyup HDP yi tebrik edin. ne kadar da hoşgörüsüzsünüz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star