Ana Sayfa Güncel Arınç'tan bedelli açıklamasına son nokta

Arınç'tan bedelli açıklamasına son nokta

Bülent Arınç bedelli askerlikle ilgili tartışmalara son noktayı koydu.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2011 Pazartesi 20:01
Arınç'tan bedelli açıklamasına son nokta
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Arınç, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bülent Arınç bedelli askerlik tartışmalarına son noktayı koyarken, 'Bugün ve yarın gündemimizde bedelli yok' dedi

İşte Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları:

Bedelli askerlik konusunda TSK'nın asker ihtiyacını dikkate alıyoruz. TSK bünyesinde 800 bin kişinin işini 50 bin kişinin yapabileceğini sanan siyasi bir anlayış var.

BEDELLİ TARTIŞMASINA SON NOKTAYI KOYDU

CHP ve MHP'nin bedelli konusundaki kanun teklifi vermeleri bu partilerin hakkıdır. Bunu yapmalarına yasal bir engel yok. Hükümet bu konuyu mutlaka gerçekleştirecektir. Hükümetimizin gündeminde bugün ve yarın bedelli askerlik sözkonusu değil.

12 EYLÜL DARBESİ HAKKINDAKİ YARGILAMALAR

12 Eylül'dce referandum yapıldı. O gün muhalefet cephesi anayasal değişikliğe karşı çıktı. 12 Eylül mağduru olduğunu söyleyenler bile hayır oyu verdiler. Her türlü tehdide rağmen milletimiz yüzde 58 ile bu referanduma evet dedi.

Bundan sonra 12 Eylül darbesini yapanların hayatta kalanlarıyla ilgili bütün yasal adımlar atıldı. Soruşturma başlatıldı ve bazılarının ifadeleri alındı. Komu tamamen yargıya ait bir konudur.

KENAN EVREN'E HAKKINIZI HELAL EDİYOR MUSUNUZ

Ben 12 Eylül'de gözaltına alındım. Siyasi haklarım yasaklandı. Arkasından her şey yaşandı. Millet iradesi artık darbecilerden hesap verecek kadar güçlü. Meydanlarda atıp tutanlara çok bakmayın.


(haber3.com)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak Gözaltına Alındı

Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak Gözaltına Alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık