Ana Sayfa Siyaset ARINÇ'TAN SAVAŞ İTİRAFI

ARINÇ'TAN SAVAŞ İTİRAFI

Kürt sorunundaki çözümsüzlüğün yeniden savaş politikalarına evrilmesini memnuniyetle karşılayan Arınç, “İki bombardıman uçağı orada ne var ne yok hepsini yok etti. Bundan sonra böyle."

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2015 Çarşamba 12:41
ARINÇ'TAN SAVAŞ İTİRAFI

Kürt sorunundaki çözümsüzlüğün yeniden savaş politikalarına evrilmesini memnuniyetle karşılayan Arınç, “İki bombardıman uçağı orada ne var ne yok hepsini yok etti. Bundan sonra böyle. Artık zor günler bekliyor terör örgütünü” dedi

 

 

AKP tarafından düzenlenen iftar etkinliğinde konuşma yapmak üzere Trabzon’a gelen Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı ziyarette çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ağrı’da bir iş makinesinin yakılması konusundaki soruyu yanıtlayan Arınç, çözüm süreci ile birlikte terör eylemlerinin büyük oranda azaldığını söyledi, TSK’nin Kürt kentlerinde, sınır hattında ve sınır ötesinde yoğunlaştırdığı askeri hareketliliğe karşı KCK’nin açıklamasına dikkat çekti, “Biz ateşkesi bitirdik. Bundan sonra çözüm süreci yoktur” gibi bir açıklamaya mutlaka karşılık vereceklerini ilan etti.

 

Ateşkes yokmuş, YPJ’yi yeni duymuş

 

“Türkiye hükümetiyiz ve karşımızda böyle bir güç tanımıyoruz. Dolayısıyla çözüm sürecinde tahkim edilmiş bir ateşkesten bahsediyorlarsa bunu söyleyebilirler ama ateşkes dediğimiz mesele, bizimle terör örgütü arasında hiçbir zaman söz konusu olmamıştır” diyerek inkar siyasetinin bir örneğini sergileyen Arınç, konuşmasının devamında ise YPJ’yi ilk defa duyduğunu ileri sürdü:

 

Kandil ve silahlı unsurlar, KCK’ da bunların içerisinde, Suriye’nin kuzeyindeki PYD de bunların içerisinde, bir sürü unsurları var. Biz sadece YPG olarak biliyorduk, YPJ’leri de varmış. Alfabede harf bırakmayacak kadar ayrı çeteleri var. Bütün bunlarla mücadele etmesini biliriz.

 

Savaşa itirafla çağrı: Öldürdük, öldüreceğiz!

 

Tehditlere pabuç bırakmayacaklarını ve tehditlerin karşılığını vereceklerini yineleyen Arınç, AKP’nin seçim sürecinde Kürt coğrafyasındaki başarısızlığını Kürt Hareketi’nin halk üzerinde baskı kurması iddiasıyla gerekçelendirmeye çalıştı.

 

Arınç, konuşmasının devamında savaş dilini şöyle sürdürdü:

 

Eden karşılığını bulur. Dağlıca’da askeri üs bölgesine silahlarla ateş açtılar, asker karşılığını verdi. 1’e 5, 1’e 10. Ama bununla kalınmayıp iki tane bombardıman uçağı orada ne var ne yok hepsini yok etti. Bundan sonra böyle. Askerle, TSK’yla kimse oyun oynayamaz. Artık zor günler bekliyor terör örgütünü. Ya silahı bırakacaklar ve bu iş devam edecek. Yoksa elinde silah bulunan terör örgütüyle hiçbir sürecin devam etmeyeceğini anlayacaklar.

 

Sendika.Org

 

YORUMLAR
  • yorum2015-07-16 17:45:26vatandaş

    yılarca bombaladınız ne anladınız herhalde sayın arınç oruçluyken bu kelimeleri kulanmış allah yardımcısı olsun

  • yorum2015-07-16 09:33:56URFALI

    BÜYÜKŞEHİRLERİDEMİ SAVAŞ UÇAĞI BOMBALAR

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star