Ana Sayfa Urfa Haberleri ARIZA İDDİASIYLA SU SAYACI HIRSIZLIĞI

ARIZA İDDİASIYLA SU SAYACI HIRSIZLIĞI

Şanlıurfa'da kimliği belirlenemeyen bazı kişilerin, su sayacı borcu olduğu veya saçta arıza bulunudğunu iddiasıyla söktükleri sayaçları çaldıkları ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2015 Perşembe 11:37
ARIZA İDDİASIYLA SU SAYACI HIRSIZLIĞI

Şanlıurfa'nın merkez mahalllerinde, kendilerini ŞUSKİ Bakım ve Onarım Ekibi olarak tanıtan ve kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin, çaldıkları kapılarda, ''su borcunuz var" veya "arıza nedeniyle sayaçları sökeceğiz, tamir ve bakımlarını yaptırıp getireceğiz'' diyerek hırsızlık yaptığı öğrenildi.Sayaçları çalan kişilerin kayıplara karıştığı öğrenilirken, olayla ilgili polisin soruşturma başlattığı bildirildi.
Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından yapılan açıklama ile vatandaşlar, sayaç hırsızlığına karşı uyarıldı. ŞUSKİ ekiplerinin sökülen arızalı sayaç yerine geçici sayaç montajı yaptığı hatırlatılan açıklamada, kapıya gelen kişilerin kimlik kontrolünün de yapılması istendi. ŞUSKİ yetkilileri "Şanlıurfa merkez mahallelerinin bazılarında 'su borcunuz var veya arıza nedeniyle sayaçları sökeceğiz, tamir ve bakımlarını yapıp getireceğiz' diyerek evlere gelen ve asıl amaçları hırsızlık olan kişilere karşı vatandaşlarımız dikkatli olmalıdır. ŞUSKİ sayaç bakım onarım ekipleri yapmış oldukları çalışmalarda arızalı sayacı sökerken yerine geçici sayaç montajı yapmaktadır. Abonelerimizin gelen kişilerden herhangi bir işlem yapmadan önce mutlaka görevli kartlarını göstermelerini istemeleri ve şüphelendikleri bir durum olursa da ALO 155 Polis imdat ile Alo 185 numaralı telefonlara bildirmeleri önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star