Ana Sayfa Eğitim ARKADAŞINA DAVA AÇACAK

ARKADAŞINA DAVA AÇACAK

Arkadaşının sınav yerini değiştirmesiyle YGS için Kastamonu'dan Hakkari'ye giden Sedat Toygar, "Şimdi arkadaşıma dava açacağım" dedi.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2012 Pazar 18:35
ARKADAŞINA DAVA AÇACAK
Babası Şahin Toygar ile 26 saatlik yolculuğun ardından Hakkari'ye giderek YGS'ye burada giren Sedat Toygar, başından geçenleri Van'da AA muhabirine anlattı.

Sınav yerlerini arkadaşının birinci tercihte Hakkari ve ikincisinde ise Şırnak olarak değiştirdiğini belirten Toygar, şöyle konuştu:

''Ben sınav yerlerinin açıklanması sonrası internet kafeye gitmiştim. O arada sınav yerlerinin değiştiğini gördüm. Sonra ÖSYM'yi aradım. Onlar dilekçe yazın dediler ve bende dilekçe yazdım. Ama sınav yerleri dilekçeyi yazdıktan iki gün sonra açıklandı. O nedenle sınav yerim değiştirilmedi. Daha sonra savcılığa başvurduk. Savcılık ise emniyete gönderdi. Gerekli ifadeleri aldıktan sonra yapan bulundu. Arkadaşımı emniyete çağırmışlardı. Arkadaşım orada itiraf etmiş. Vicdanı el vermemiş demek ki. Şimdi arkadaşıma dava açacağım. Dosya savcılıkta zaten. Arkadaşımı affetmemi zaman gösterecek. Ama şimdilik affetmeyi düşünmüyorum. Yaptığı kolay bir şey değil.''

Bu arada, Kastamonu Tosya'da en yakın arkadaşı Toygar'ın sınav başvuru şifresini öğrenen İsmail Kaya, arkadaşının YGS'ye gireceği yeri Kastamonu yerine Hakkari olarak değiştirmişti.

Kaya'nın, emniyetteki ifadesinde hem en yakın arkadaşının üniversiteyi kazanmasıyla arkadaşlıklarının biteceği hem de arkadaşının başarısını kıskandığı için böyle bir şey yaptığını söylediği belirtilmişti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık