Ana Sayfa Urfa Haberleri AŞAĞI SANAYİ ESNAFIYLA İLGİLİ SESSİZLİK SÜRÜYOR

AŞAĞI SANAYİ ESNAFIYLA İLGİLİ SESSİZLİK SÜRÜYOR

2008 yılından bu yana hala çözülemeyen aşağı sanayi sitesi esnafının durumu sessizliğini korurken, Büyükşehir olma yolunda altyapı çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa’nın hiçbir mülki amiri veya Stk’lardan aşağı sanayi sitesi esnafının durumu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2012 Salı 16:52
AŞAĞI SANAYİ ESNAFIYLA İLGİLİ SESSİZLİK SÜRÜYOR
Geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz haberde Şanlıurfa Valiliği, Hükümet Konağı, Özel İdare’nin yanı başında bulunan kötü görüntüler, gürültü kirliliği ile ilgili başta valilik makamı olmak üzere yetkililerden ve sivil toplum örgütlerinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Uğurlu Beldesi sınırları içerisinde 133 Sanayi sitesi esnafından oluşturulan S.S. Merkez Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin inşa ettirdiği 10 Milyon Liralık yatırımın yol ve su sorununun bitirilmesiyle aşağı sanayi sitesi esnafının bir an önce taşınarak Şanlıurfa’nın görüntü ve gürültü kirliliğinden arındırılması gerekiyor. Yetkililerden yol ve su sorununun halledilmesini ve sanayi sitesi girişine de bir trafik sinyalizasyonunun yaptırılmasıyla sanayi sitesinin eksiğinin kalmayacağını belirten esnaf, sosyal tesisiyle 300 adet işyerinden oluşan merkez küçük sanayi sitesinin şehirden uzak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturmayan bir yapılaşma ile halka hizmet sunacağını belirttiler.
Başta sayın Valimiz Celalettin GÜVENÇ olmak üzere tüm mülki amirlerimizi ve  stk’ları Şanlıurfa için Halkımız için göreve davet ediyoruz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star