Ana Sayfa Urfa Haberleri ASANSÖRLER,TEHLİKELİ OLABİLİR!

ASANSÖRLER,TEHLİKELİ OLABİLİR!

Şanlıurfa ve ilçelerinde 3 bin 500'e yakın asansör var ve bunların sadece 600'ünün kontrolü yapılmış durumda.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2014 Cuma 12:54
ASANSÖRLER,TEHLİKELİ OLABİLİR!

Geriye kalanlar ise herhangi bir müracatta bulunulmadığı için kontrol edilmeyi bekliyor. Bu da ileride oluşabilecek üzücü bir kazaya davetiye çıkarıyor. Bunların kontrolü makine mühendisleri odasına denetimi ise belediyelere ait. Bu iki kurum arasında halen herhangi bir protokolün imzalanmaması ise düşündürücü.

Şanlıurfa inşaat sektörü bir hayli gelişme gösteren sektörlerden. Bu da yüksek binaların yapımı anlamına geliyor. Yüksek binalara yürüyerek çıkmanın zor olduğu düşünüldüğünde asansörler olmazsa olmazlardan oluyor.

Hal böyleken asansörlerin denetimi de bir hayli önem arz ediyor. Zira şanlıurfa'da 3 bin 500'e yakın asansör var. Ne yazık ki bunların sadece 600'ünün bakımı yapılmış durumda. Kurumlar dahil binalarda bulunan asansörlerin çoğu kırmızı etiketli. Yani kullanılmaya uygun değil ve tehlike arz ediyor.

Durum böyle olunca belediyelere büyük görevler düşüyor. Çünkü denetleme yetkisi belediyelere ait. Yani belediye istediği binanın asansörüne müdahale edebiliyor.

Kontrol yetkisi makine mühendislerine ait olan  asansör konusunda belediyeler ile oda arasında herhangi bir protokolün halen daha yapılmaması ise düşündürücü.

Asansörler tehlikeli olabilir

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık