Ana Sayfa Urfa Haberleri Aşevi Yoksulları Sevindirmeye Devam Etti.

Aşevi Yoksulları Sevindirmeye Devam Etti.

Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi Şanlıurfa'da ki fakirleri sevindirmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2011 Cumartesi 13:01
Aşevi Yoksulları Sevindirmeye Devam Etti.
Aşevi tarafından 10 bin yoksul aileye Şanlıurfa’nın yöresel yemeği olan Borani dağıtımı yapıldı.

 

10 bin kişilik Borani yemeği Aş evinde günde 100 kişinin dört günlük çalışması ile hazırlandı. Yaklaşık olarak 500 kilogram Pirinç kullanılan yemeğin yapımında 20’e yakın dev kazan kullanıldı.

Dört günlük çalışmanın ardından hazırlanan Şanlıurfa’nın Yöresel yemeklerinden olan Borani yemeği ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi tarafından hazırlanan 10 bin kişilik Borani yemeği, ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra Vanlı Depremzedelere de dağıtıldı. Şanlıurfa Valiliği tarafından çeşitli yerlerde misafir edilen depremzedeler ile birlikte Şanlıurfalı vatandaşların evlerinde kalan depremzedelerde gıda yardımının yanı sıra Borani Yemeği dağıtıldı.

Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi Dernek Başkanı Ali Topal Soğuk günlerde sıcak yemek dağıtmaya devam ettiklerini belirtti. Topal ‘’ Şanlıurfa mızın milli yemeği olan borani yemeğinin yapımı için yaklaşık dört günden beri hazırlık yapıyoruz. Günde 100 kişi çalışmak üzere bu yemeği yaptık. Senede bizden birkaç kere yemek yardımı alan kardeşlerimizin bu defa da borani yemeğini yemelerini istedik. Bunun yanında Van’dan buraya gelen depremzede kardeşlerimize gıda yardımının yanında yemekte verdik bunun yanında evlerde kalan depremzedelere de yardımda bulunduk’’ dedi.(Kanal Urfa TV)YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık