Ana Sayfa Magazin Aşiret düğününde dolar yağmuru

Aşiret düğününde dolar yağmuru

ŞANLIURFA'da, Mersavi aşiretine mensup 28 yaşındaki Tayyar Yetim ile 24 yaşındaki Şeyda Gökdoğan'ın düğününde davetliler çiftin başına dolar yağdırdı.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2013 Salı 12:49
Aşiret düğününde dolar yağmuru

Mersavi aşireti mensup işadamı Tayyar Yetim ile öğretmen Şeyda Gökdoğan çifti, Çamlık Düğün Salonu'nda yaklaşık 2 bin davetlinin katılmasıyla dünya evine girdi. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu'nun da katıldığı düğünde; ilk olarak sema gösterisi yapıldı ve mevlit okutuldu.

Okunan mevlit ardından gelin ve damadın salona girerek sahnede ilk dansı yapmasıyla birlikte davetliler dolar atma yarışına girdi. Çiftin başına davetliler tarafından savrulan 1'er dolarlık banknotlar, orkestra görevlileri tarafından yerlerdentoplandı. Gelin ve damadın yanı sıra halay çeken davetlilerin başına da gece boyu dolar atıldı. Yerlerden toplanan ve orkestra ekibinin yanında getirdiği çantalara doldurulan dolarlar, isteyenlere 1 TL karşılığı yeniden satıldı. Yaklaşık 4 saat süren düğünde, davetlilere yöresel yemek ve tatlı ikram edildi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şener Şenden Unutulmaz replikler

Şener Şenden Unutulmaz replikler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık