Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel Aşiretler Devletle Karşı Karşıya Gelmez

Aşiretler Devletle Karşı Karşıya Gelmez

Şanlıurfa’da, Şeyhanlıoğlu aşireti üyesi Abdurrahman Eyyüpoğlu, Türkiye’de aşiretlerin karşı karşıya getirilmek istendiğini ifade ederek aşiretler ile devlet arasına kimsenin giremeyeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2016 Salı 13:16
Aşiretler Devletle Karşı Karşıya Gelmez

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’un gündeme getirdiği ‘İngilizler Kürt aşiretlerinin borçlarını ödediği’ yönünde çıkan iddialara tepki gösteren Şeyhanlıoğlu aşiretine mensup Askon Ankara Şube Başkanı Abdurahman Eyüpoğlu, Türkiye’de aşiretlerin karşı karşıya getirilmek istendiğini söyledi.

Bazı aşiret liderleri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunan Eyyüpoğlu, şunları söyledi:"Türkiye'yi ve Kürt aşiretlerini karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bu tertemiz insanların onurlarıyla, duygularıyla hiç kimsenin oynamaya hakkı yoktur. Kimse devlet ile bu aşiretler arasına girmemelidir ve giremeyeceklerdir. Biz kendimizi ne İngilizlere ne Fransızlara bugüne kadar hiç satmadık ve satmayacağız da. Doğu ve Güneydoğu'daki aşiretlerin yüzde 90'ı devletine, hükümetine bağlı aşiretlerdir. Kimse bu aşiretleri kötüleyemez" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Ekinci’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Ekinci’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık