Ana Sayfa Güncel Asker Ailesinden Şok İddia!

Asker Ailesinden Şok İddia!

Hakkari'de görev yaparken G-3 tüfeği ile kendisine 3 kurşun sıkarak intihar ettiği iddia edilen askerin babası, oğlunun göğsünde 4. bir kurşun yarası olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2011 Salı 15:02
Asker Ailesinden Şok İddia!
Batmanlı Zeki Özel, geçen cumartesi günü vatani görevini yaptığı Yüksekova Harunlu Jandarma Karakolu’nda intihar ettiği belirtti. Haber verilen baba Şuayip Özel, aynı gün askerlerin cenazeyi getirerek defnettiklerini söyledi. Yaşadığı şok nedeniyle oğlunun cesedine bile bakamadığını anlatan Şuayip Özel, şimdi şüphelerinin giderilmesini ve olayın açıklığa kavuşturulmasını istedi. Şuayip Özel, şunları söyledi:

"İlk haber verdiklerinde oğlumun G-3 tüfeğini boğazına dayayayarak intihar ettiğini söylediler. Tüfeğin seriye alındığını ve bu nedenle de oğlumun boğazına 3 kurşunun saplandığını söylediler. Ancak oğlumun cesedini getiren aynı karakolda görevli yetkililer, oğlumun göğsünde 4’üncü bir kurşun daha olduğunu söyleyince, kuşkularım daha da arttı. Bu ölüm şüphenin de ötesinde. Ortada çelişkili bilgiler var. Oğlum intihar etmişse 4 kurşunun isabet etmesi düşündürücü değil mi? Atış mesafesi ne kadar? İntihar etiği yer neresi? Bunları bilmiyoruz. Olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz."

SAVCILIĞA BAŞVURACAĞIZ

Geçen yıl 31 Mayıs 2010 tarihinde Zeki Özel’in halasının oğlu İdris Çiftçi’nin de Ankara-Elmadağ’da tek kurşunla intihar ettiğini hatırlatan Şuayip Özel "İdris de üç aylık askerdi. Görev yaptığı karakola gittik. Olayın yaşandığı yerde incelemelerde bulunduk ve intihar ettiğine kanat getirdik. Ancak Zeki’nin olayı çok farklı. Önce boğazında ’3 kurşun izi var’ dediler sonra da göğsünde bir kurşun daha çıktığını söylediler.

Otopsi yaptıklarını söylediler ama daha bize ulaşan bir belge veya döküman yok. Askeri yetkililere Zeki’nin intihar ettiği karakola gitmek istediğimizi söyledik. Onlar da kabul ettiler. Helikopterle bizi karakola götürecekler. Elimize otopsi raporu geçtikten sonra da savcılığa başvurarak, gerçeğin ortaya çıkması için resmi girişimlerimiz olacak" dedi.
(Kaynak:Kenthaber.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star