Ana Sayfa Türkiye 'Askerde Kardeşimi Vurdular'

'Askerde Kardeşimi Vurdular'

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askerliğini yapan ve ewz silah kazası sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen er Ahmet Sezgin'in ailesi açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma 09:15
'Askerde Kardeşimi Vurdular'
Edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 21. Jandarma Sınır Tugay Komutanlığında askerliğini yapan iki askerin sır ölümü ailelerini harekete geçirdi. 

Otopsileri yapılan askerlerden ailesi Nazilli'de ikamet eden er Ahmet Sezgin'in cenazesinin bugün Nazilli'ye getirileceği bildirildi.


"ASKERDE KARDEŞİMİ VURDULAR"

Kardeşinin askerde kaza sonucu öldüğü haberinin ardından çalışmakta olduğu Antalya'dan geldiğini belirten er Ahmet Sezgin'in ağabeyi Yusuf Sezgin (29), "Askerde kardeşimi vurdular. Çok öfkeliyiz. Bize dün 15.00'te bilgi verdiler. Bize kaza sonucu öldüğünü söyleyerek, rapor sonucu açıklama yapacaklarını bildirdiler. Ölümünden şüpheliyiz. Başka bir askerin öldüğünü de bize söylediler ama kim olduğunu bilmiyoruz. Komutanları ile görüştük bize isterseniz gelip arkadaşları ile görüşebilirsiniz dediler.
Cenazemizi defnettikten sonra birliğine giderek araştırma yapacağız. Olayın detayını kendimiz bulacağız" dedi.

2 gün önce annesini arayarak rezervasyon ettiği uçak biletinin parasını istediğini ifade eden ağabey Yusuf Sezgin; "Parayı göndermek nasip olmadı, bize kötü haberi geldi. 33-34 günü kalmıştı çok üzgünüz. Yetkililer sesimizi duysun artık, gerçekleri ortaya koysunlar" ifadelerini kullandı.

"KUZENİ İLE AYNI KADERİ PAYLAŞTI"

Yüksekova'da ölen er Ahmet Sezgin'in 6 yıl önce ölen kuzeni Arif Aslan ile aynı kaderi paylaştığı belirtildi. Kuzen Arif Aslan'ın da 6 yıl önce Hatay'da askerliği sırasında şüpheli bir şekilde öldüğünü hatırlatan aile "Hep bizim mi başımıza gelecek. O da şüpheli bir şekilde ölmüştü. Yeter artık yetkililerden açıklama bekliyoruz" ifadelerini kullandılar.(yüksekovahaber)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık