Ana Sayfa Güncel ASKON KADINLARI UNUTMADI

ASKON KADINLARI UNUTMADI

ASKON Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Birgül MESÇİ yazılı açıklama yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2016 Pazartesi 15:57
ASKON KADINLARI UNUTMADI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Birgül MESÇİ yazılı açıklama yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

ASKON Kadın Kolları Başkanı Birgül Mesçi yaptığı açıklamada, “başta Ortadoğu'da olmak üzere Dünya’nın birçok yerinde savaş baronlarının insanlığı yok etme operasyonları altında, kadınların yaşam hakları ellerinden alınmıştır. Kadınların birçoğu dul kalmış, çocukları katledilmiş, kendi öz yurtlarından sürgün edilmişlerdir. Kadınlarımız, en büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların arkasındaki kahramanlardır. Kadınlarımız hem eş olma, hem anne olma, kimi zamanda çalışan olma hasebiyle birçok farklı roller üstlenmekte olup sorunların da daha fazla muhatabı olmaktadırlar.” Dedi.

Mesçi, Dünya’nın birçok yerinde savaş manzaraları yaşanmaktadır. Savaş baronları, savaşı olağan hale getirmeye çalışmaktadırlar, Maalesef, insan hakları savunucusu olduğunu iddia eden Avrupa ülkeleri ve BM, yanı başımızda Suriye’de olduğu gibi söz konusu Müslümanlar olduğu zaman bu insanlık dışı duruma her zaman ki gibi sessiz kalmakta üzerine düşeni yapmamakta ve ikiyüzlülükleriyle baş başa kalmaktadırlar. Ülkemiz de misafir ettiğimiz Suriyeli bacılarımıza da sahip çıkmaya devam edeceğimizi belirtiyor, muhacir kadın olma konusunda farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz.

Mesçi, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü, adeta bir güne hapseden anlayışı da doğru bulmadığımızı belirtiyor, Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, sorunlarının çözümüne vesile olması temennisiyle kutluyoruz” dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star