Ana Sayfa Ekonomi ASKON MÜJDEYİ VERDİ

ASKON MÜJDEYİ VERDİ

(ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin Şanlıurfa 2. Organize sanayi bölgelerindeki parsellerin tamamen veya kısmen bedelsiz olarak tahsisine ilişkin sürenin 2 yıl uzatıldığı müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2015 Cuma 09:10
ASKON MÜJDEYİ VERDİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin Şanlıurfa 2. Organize sanayi bölgelerindeki parsellerin tamamen veya kısmen bedelsiz olarak tahsisine ilişkin sürenin 2 yıl uzatıldığı müjdesini verdi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin Şanlıurfa ‘nın sanayisinin cazibesinin parsellerin tamamen veya kısmen bedelsiz olarak tahsisine ilişkin sürenin 2 yıl uzatılmasıyla devam ettiğini belirterek önümüzdeki dönemde Şanlıurfa’ya ciddi yatırımların gelmesi için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

2.Organize Sanayi bölgesinin bugüne kadar yaklaşık 2 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatan Şahin teşviklerin sürmesiyle yatırımların geleceğini söyledi. İstihdama yönelik yatırımların gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirten Şahin sadece yatırımın büyüklüğü değil bölgede öne çıkan işsizliğinde göz önüne alınarak istihdama yönelik yatırımların gelmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğine işaret etti. Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü; “Organize sanayi bölgelerindeki parsellerin tamamen veya kısmen bedelsiz olarak tahsisine ilişkin sürenin uzatılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 17/3/2015 tarihli ve 1064 sayılı yazısı üzerine, 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun geçici 9 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 23/3/2015 tarihinde kararlaştırıldı. 10.04.2015 (bugün) tarihli 29322 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. 2 yıl daha bu teşvik sürecek ülkemize ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun. Şanlıurfa mız bugüne kadar sanayide istediği ivmeyi kazanamadı ancak Şanlıurfa’nın bu konuda hakkettiği yeri alması için biz ASKON olarak çalışmaları yürütüyoruz bunun için Türkiye Genelindeki tüm ASKON şubelerini ilimize davet ederek bölgenin teşviklerini anlatıyoruz burada yapacakları yatırımların kendilerine ne tür kazanç olarak döneceğini gören işadamlarımız bölgeye yatırım için yeşil ışık yakmaktadır bu yönde çalışmalarız devametmektedir”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giovane G. Şanlıurfa'da şubesini açtı

Giovane G. Şanlıurfa'da şubesini açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık