Ana Sayfa Urfa Haberleri ASKON'DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

ASKON'DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin Türkiye genelinde yaşanan terör olayları ve taşkınlıkların sona ermesi için vatandaşları sağduyuya davet etti.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 15:30
ASKON'DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Yazılı bir açıklama yapan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, Batı illerinde seyahat firmalarına ve Kürtlere yönelik saldırıların gerçekleştiğini ve parti binalarının tahrip edildiğini hatırlatarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Yaşanan acı tabloya bakın; Kürt diye Faşist ve bölücüler tarafından işyeri taşlanan ailenin çocuğu, bu ülkenin selameti için görev yaparken Hatay’dan şehit haberi geliyor, Bunun izahı olabilir mi? Batıda masum vatandaşlara ve doğulu araçlara saldıranlar ile, yine Doğuda masum vatandaşların araçlarını yakanlardan ne farkları var?

Her doğuluyu kürt, her kürdü terörist görmek ne kadar doğrudur? Batıda doğu araçları taşlanırken işyerleri saldırıya uğrarken doğu bölgesinde batı illerinden gelen araçlarda çiçek ve lokum dağıtılmaktadır.

Şimdi sağduyulu ve sakin olma zamanıdır. Son günlerde yaşanan terör olayları hepimizi derinden üzmektedir. Terörü bir kez daha kınıyoruz. Elbette bu zor günlerde geride kalacaktır. Ancak daha ağır bedeller ödememek için her türlü hile ve tuzakların farkında olmamız gerekir. Bin yıldan beridir kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda dün olduğu gibi bugünde feraseti yitirmemeliyiz.

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in ifadesiyle, “Birbirine kenetlenmiş tuğlalara benzeyen, kardeşlik duvarımızda gedikler açılmasına izin vermeyelim.” Yaşanan terör olaylarından dolayı, aynı kıbleye yöneldiğimiz, aynı Peygambere ümmet olduğumuz, sevincimizi ve kederimizi, varlığımızı ve yokluğumuzu paylaştığımız masum kardeşlerimizi suçlayamayız.

Birlik ve beraberliğimize halel getirecek davranışlardan uzak durmamız gerekir. Unutmayalım ki; tahriklere kapılıp sokaklarda birbirimize düştüğümüzde terör örgütlerinin değirmenlerine su taşımış oluruz.

Hemen yanı başımızda Suriye’de yaşanan olayları unutmayalım. Suriyeli masum insanların yaşadıkları dramlar her gün gözümüzün önünde devam etmekte, malını mülkünü bırakıp göç eden insanlar, vatanlarından uzak ya çadır kentlerde yaşamakta ya Avrupa’ya göç yollarında sefil ve perişanlık içinde veya gidecekleri yerlere ulaşamadan cansız bedenleri kıyıya vurmakta, ölümle kucak kucağa yaşamakta. Suriyeli avukat Hasan Al Matar, Karaköprü’de inşaatta amelelik yapıyor, zengin tüccar Semir amca Maraş’ta simit satıyor, öğretmen karı-koca Antep’te bir lokantada bulaşık yıkıyor, Bunları görmezden gelemeyiz. İnanın hepsi de bir an önce ülkelerine dönmek için can atıyorlar.

Merhum Necmettin Erbakan’ın güzel bir özlü sözü vardı; “Türk ile Kürt'ü ayırırsanız, ne Türk kalır ne Kürt. Eğer birleştirirseniz Çanakkale misali ne İngiliz kalır ne Fransız.”

Kurtuluş savaşında el ele verip destan yazan atalarımızı örnek almalıyız, bir olup birlik olup bu süreci zalimlere inat birlikte aşmalıyız"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star