Ana Sayfa Urfa Haberleri ASPİM KADINLARI VE ENGELLİLERİ HAYALLERİNE KAVUŞTURUYOR

ASPİM KADINLARI VE ENGELLİLERİ HAYALLERİNE KAVUŞTURUYOR

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 16 engelli ile birlikte toplamda 135 kadına kurs vermeye başlandı.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:47
ASPİM KADINLARI VE ENGELLİLERİ HAYALLERİNE KAVUŞTURUYOR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İŞKUR arasında imzalanan sözleşme ile kent merkezinde 16 engelli ile birlikte 135 kadın hayallerine kavuşuyor. Büro yönetimi, pasta yapımı, yuvarlak örme, evde çocuk bakımı, hazır giyim ve cilt makyaj kurslarıyla kadınlar ve engelliler kendilerini geliştiriyor.

Kentin değişik bölgelerinde açılan kurslara yoğun ilgi yaşandı. 2 ile 4 dört ay arası devam edecek kurslarda kadınlar günde 6 saat karşılığı 20 TL ücret alacağı belirtildi.  Şanlıurfa’da devam eden işsizlik problemi ve mevsimlik tarım işçiliğinin önüne geçebilmek amacıyla böyle bir proje hayata geçirdiklerini belirten Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Özellikle dezavantajlı bölgelerde kurs açtık. Verilen ücretin çok az olduğunu biliyoruz ama hedefimiz verilen ücretten ziyade kadınlarımıza ve engellilerimize yönelik açtığımız kurslarla ileri ki süreçte kendi ayakları üstünde durmalarını bir şey üretmenin mutluluğunu yaşamalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Müdür Demirkol, “özellikle ev kadınlarının sosyalleşmesine katkı yapmayı hedefliyoruz. Kadınlar burada mesleki eğitim kurslar görüyor. Kadın ve genç kızlar, kadın kültür merkezlerinde gerçekleştirilen kurslara ve etkinliklere katılarak bilgi ve becerilerini geliştirme imkânı buluyor. Çalışma ve İŞKUR il müdürlüğümüzün dezavantajlı kesimlere yönelik bu tür proje desteklerini önemsiyor ve mümkün olduğunca bütün şehrimizde etkili bir şekilde uygulanmasına yönelik çalışmalarımızı zamanla arttıracağımızı ifade etmek istiyorum ” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık