Ana Sayfa Güncel Astsubay, Darbeci Generali Böyle Vurdu

Astsubay, Darbeci Generali Böyle Vurdu

Darbe gecesinde Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda Astsubay Ömer Halisdemir'in darbeci general Semih Terzi'yi vurma anının görüntüleri ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2016 Çarşamba 06:44
Astsubay, Darbeci Generali Böyle Vurdu

15 Temmuz 2016 gecesi, darbe girişiminin 'girişim' olarak kalmasında en kritik rolü oynayan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda (Bordo Bereliler) neler yaşandığının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi arkadan iki el başına ateş ederek öldürüyor. Daha sonra kaçan Halishasdemir, bir binbaşının kendisini silahla taraması sonucu şehit düşüyor.

O GECE NELER YAŞANDI

Özel Kuvvetler Komutanlığı operasyonel bir birim olması nedeniyle darbeciler için çok önemli bir yerdi. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, Silopi'deki Birinci Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi'nin yanına aldığı 20 askerle birlikte Ankara'ya geldiğini ve komutanlığı ele geçirmek istediğini öğrendi.

 

Gölbaşı'ndaki ÖKK Karargahı'nda nöbetçi olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'i arayan Aksakallı, "Sana vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. Tuğgeneral Semih Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Terzi oraya geldiğinde karargaha girmeden öldür. Bunun sonunda şehadet var. Biliyorsun seninle 20 yıldır beraberliğimiz var, hakkını helal et." emrini verdi.

Halisdemir'in yanıtı sadece iki kelimeden oluştu: "Emredersiniz komutanım!"

BAŞINDAN VURDU

Halisdemir, Semih Terzi'nin komutanlık binasına giriş yapacağı sırada hiç tereddüt etmeden arkadan yaklaşarak iki el başına ateş ederek öldürdü. Daha sonra kaçmaya çalışan Halisdemir, darbeci gruptaki bir binbaşının otomatik tüfekle taraması sonucu olay yerinde şehit düştü.

Komutanlığın güvenlik kameraları olay anını an be an kaydetti.

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir, darbe girişiminin kaderini değiştiren kişi olarak adını tarihe yazdırdı.

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da FETÖ Operasyonuna 13 tutuklama

Urfa'da FETÖ Operasyonuna 13 tutuklama

Kurumsal

İçerikYukarı Çık