Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel Atalay: Cevap vermeye bile değmez

Atalay: Cevap vermeye bile değmez

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasına ilişkin sözleriyle ilgili ''Çok sorumsuzca bir ifade. Doğrusu bir anamuhalefet partisi genel başkanının bu kadar yargıda yürüyen bir konuyu, siyasi iktidarla irtibatlandırması üzücüdür'' değerlendirmesinde bulundu.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 08:05
Atalay: Cevap vermeye bile değmez
Atalay, A Haber'de katıldığı canlı yayında, ''CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlker Başbuğ'un tutuklanmasını, 'siyasi otoritenin aldığı kararın onaylanması' olarak değerlendirdi. Ne dersiniz-'' sorusu üzerine, şunları söyledi:

''Çok sorumsuzca bir ifade. Doğrusu bir ana muhalefet partisi genel başkanının bu kadar yargıda yürüyen bir konuyu, siyasi iktidarla irtibatlandırması üzücüdür. Çok önemli bir gelişme, ilk defa Genelkurmay Başkanı bu şekilde tutuklanmış oluyor, ama bugün değişik açıklamalar da oldu bu konuda. Bir yandan avukatlarının başvuruları, itirazları var, kendisinin ifadeleri var. Bir yandan yetki tartışmaları var. Sayın Cumhurbaşkanımız da dahil bazı açıklamalar da oldu. Nihayetinde yargı süreci ve bunun adaletli şekilde yürümesi ve kısa sürede sonuçlanması hepimizin dileği. Bu konuda yargının elinde yürüyen bir süreç. O dosyayı zaten bilmemiz mümkün değil. Epeydir yürüyen bir soruşturma. Herhalde diğer unsurların ifadeleri de burada önemlidir. Dolayısıyla bekleyeceğiz bu safhada. Bazen yargı, yürütme, yasama ayrı olsun deyip bazen yürütmeyle yargıyı iç içe görmek isteyenler oluyor, böyle çelişkiler oluyor. Talihsiz bir açıklama. Ana muhalefet partisi genel başkanının böyle keskin ifadelerle çok yanlış bir şey söylemesi... Bazen düşünüyorum, cevap vermeye bile değmez. Bu vatandaşlar açısından da herhalde kolay değerlendirilir bir konudur diye düşünüyorum.''
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık