Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Sağlık ATÇI "DOKTORLARIN CAN GÜVENLİĞİ YOK"

ATÇI "DOKTORLARIN CAN GÜVENLİĞİ YOK"

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı Suriye'li mültecilere Mülteci Kampı içinde Sahra Hastanesi şeklinde hizmet eden doktorların kötü şartlarda hizmet verdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2012 Cuma 15:21
ATÇI

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı Suriye'li mültecilere Mülteci Kampı içinde Sahra Hastanesi şeklinde hizmet eden doktorların can güvenliklerinin olmadığını, kötü koşullar altında hizmet ettiklerini söyledi.


Mahmut Atçı yaptığı yazılı açıklamada:

Bilindiği üzere bir süre önce Suriye’de Esad zulmünden kaçan komşu ülke vatandaşları için Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde kurulan çadır kentte sahra hastanesi kurulmuştu. Sınırın sıfır noktasında kurulan çadır kentte, Suriyeli mültecilere her türlü sağlıklı yaşam koşulları sunuluyor. 15 binin üzerinde mültecinin bulunduğu kampta,  kurulan sahra hastanesi sağlık çalışanları açısından sorun hastanesi şeklini almıştır. Bu sorun hastanesi kalıcı personelin olmadığı, günlük 2 aile hekimi ve sağlık çalışanlarının geçici olarak geldiği ve 24 saatlik nöbetler tutulduğu, her geçen gün yoğunluğun ve sağlık çalışanına şiddetin boyutunun arttığı bir hastane haline gelmiştir. Kaldı ki gelen aile hekimleri Şanlıurfa merkez ve ilçelerden sırayla yüzlerce kilometre yol gelmekte, geldiği yerde nelerin olduğunu, işleyişinin nasıl olduğunu, muhatabının kim olduğunu, nelerle karşılaşabileceğini bilmeden ve öğrenemeden nöbeti bitmekte ve bu sağlık personellerimizin can güvenliği bulunmamaktadır. Sağlık-Sen olarak bu şekilde geçici çözümlerle sağlık hizmeti verilemeyeceğini söylüyor, sağlık çalışanlarımızın günlük işçiler gibi çalıştırılmasına karşı acil tedbirler alınmasına ve soruna kalıcı çözümler getirilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla sunulur.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık