Ana Sayfa Dünya ATİLLA'DAN KÜRT BAKAN İÇİN TEPKİ

ATİLLA'DAN KÜRT BAKAN İÇİN TEPKİ

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Ziraat Bakanı, Türkiye’den gelen davet üzerine Konya’da katıldığı fuarda açılış konuşmasını kürtçe yapması fuar komitesi tarafından engellenmesine Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği başkanı tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2016 Pazar 05:17
ATİLLA'DAN KÜRT BAKAN İÇİN TEPKİ

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği başkanı Behçet Atila konu ile ilgili şu açıklamada bulundu; “Konya’da 23-27 mart tarihleri arasında düzenlenen 14. Tarla Teknolojileri Fuarı’ın açılışının davetlisi olarak katılan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Ziraat Bakanı ve Kürdistan İslami Toplum Partisi (Komela) Siyasi Birim Sorumlusu Abdussettar Mecid, fuarın açılış töreninde konuşmasını anadili ve resmi dili olan kürtçe olarak yapacağını söylemesi üzerine fuar komitesinin buna izin vermemesi büyük bir haksızlık ve zulümdür. Türkiye’ye muhtelif zamanlarda gelen yabancı(misafir) başkanlar başbakanlar bakanlar milletvekilleri, herkes kendi dilinde konuşur, mesela Fransız bakanlar Fransızca konuşur, İngiliz Bakanlar İngilizce konuşur, Rus bakanlar Rusça konuşur sorun olmuyor, olmamalı da.  Ama Kürt Bakanın kürtçe konuşması engelleniyor. Resmi dilinde konuşmasına izin vermeyecekseniz adamı neden davet ediyorsunuz? Amacınız ne? Ne yapmak istiyorsunu? Aslında kürt sorununun temelinde bu kafatasçı zihniyet vardır. Yıllar yılıdır Kürt ve Türk kanının akmasında bu zihniyetin payı çok büyüktür. Irkçılık Şeytanın işidir.  Kim yaparsa yapsın haramdır ve sorunların başlangıç noktasıdır. Kimliğine bakmaksızın tüm ırkçıları kınıyoruz. Hususen de Fuar komitesini bu ırkçı tavrından dolayı kınıyorum.  Tarım bakanımız ve İlimizin milletvekili olan sayın Faruk Çelik’in bu konuya el atmasını, müsebbipleri hakkında işlem başlatmalarını talep ediyoruz.” dedi.

 

 

YORUMLAR
  • yorum2016-03-28 06:35:20Ülkeni seven bir vatandaş

    Yazıklar olsun hala insan olamamışız. Neden Bakanı davet ettiniz. Bari bir kaç yıl önce söyleseydiniz Türkçe öğrenseydi. Kendini beğenen ...... ler. Yazıklar olsun ülkeyi ne hale düşürdüğünüzü galiba göremiyorsunuz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık