Ana Sayfa Urfa Haberleri AVLANMA YASAĞI BAŞLADI

AVLANMA YASAĞI BAŞLADI

Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay başkanlığında, kaymakamlık toplantı salonunda baraja sınır mahalle muhtarlarıyla kaçak avlanma ile ilgili toplantı yapıldı.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2015 Çarşamba 07:35
AVLANMA YASAĞI BAŞLADI

Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay başkanlığında, kaymakamlık toplantı salonunda baraja sınır mahalle muhtarlarıyla kaçak avlanma ile ilgili toplantı yapıldı.

Toplantıya ilçe Kaymakamı Ahmet Özay, ilçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Timur Deniz, karakol komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Savaş Bozkurt, ilçe Tarım Müdürü İsmail Şeyhanlıoğlu, ilçe emniyet müdürlüğünde polis merkez amiri Başkomiser Mustafa Fatih Tolga Baydar ve baraja sınır yaklaşık 15 mahalle  muhtarı katıldı.

01 nisan-01 temmuz tarihleri arasında iç sularda balık  av yasağı olduğundan, kaymakam sayın Özay; kaçak avlanma ile ilgili şüphe uyandıran durumların olması, mahalle sakinlerince en seri şekilde 156 jandarma hattını bildirmeleri gerektiği konusunda vatandaşlara gerekli bilgilendirme ve uyarıların  mahalle muhtarları tarafından yapılması gerektiğini belirtti.

Özellikle barajda balık avlanma dönemine  riayet edilmediği ve  keklik sayısında düşüş olduğunu dair şikâyetlerin geldiğini belirten Özay; avlanma yasağı üç aylık bir süre. Bu süre zarfında avlanmadığı sürece balıkların üremesi sağlanıp daha çok ürün elde edilecek. Bu konuda jandarma ve muhtarların koordineli bir şekilde çalışarak yasak avlanmanın önüne geçilmesi için hassasiyetle üzerinde durmaları gerektiğini belirtmesinin ardından, köy muhtarlarına söz hakkı vererek  yasak avlanma ile ilgili şikayetlerini  dinledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık