Ana Sayfa Urfa Haberleri AV.Osman Uludağ Yeniden Başkanlığına seçildi.(video)

AV.Osman Uludağ Yeniden Başkanlığına seçildi.(video)

AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları 3.Olağan Kongresinde Osman Uludağ yeniden başkanlığına seçildi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2011 Pazar 08:40
AV.Osman Uludağ Yeniden Başkanlığına seçildi.(video)
AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresinde Osman Uludağ yeniden başkanlığına seçildi.
DSİ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kongrenin açılışında bir konuşma yapan AK Parti ŞanlıurfaMilletvekili Mahmut Kaçar, son günlerde güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirilen terör saldırılarını kınadı.
Terörün amacının belli olduğunu dile getiren Kaçar, "Amaç toplumda kaos oluşturmayı, milletin devletine olan güvenini sarsmayı bunun üzerinden de oluşturulacak bütün politikaları kendisi belirlemek ister. Buna karşı millet olarak yapmamız gereken en önemli duruş sabırlı olmaktır, bu meselenin çözümü üzerinde atılan adımlara destek olmaktır" diye konuştu.
-Yeni anayasa çalışmaları
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman da son dönemde Türkiye'de önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek, gençlere geçmişi unutmamaları ve gelecek için de ümitli olmaları tavsiyesinde bulundu.
Konuşmasında insan hak ve özgürlüklerinin önceleyen bir anayasa hazırlığında olduklarını ifade eden Akman, şunları kaydetti:
"Yeni anayasayla birlikte günlük hayatımızda çok şey değişecek. Bugün darbe anayasalarının gölgesinde siyaset yapanların giydirmiş oldukları o gömlek Türkiye'nin üzerinden çıkmış olacak. Yep yeni, sadece insan hak ve özgürlüklerini önceleyen bir anayasaya sahip olacağız. Aynı zamanda kötü niyetlilere fırsat vermeyecek olan devletin çeşitli kurumlarını kendi menfaatleri için kullanan çevrelere de zemin müsait olmamaya başlayacak. Çok daha fazla yenilikleri beraberinde getirecek. Yeni çağdaş bir anayasayı hep beraber milletvekillerimizle birlikte kabul edeceğiz. Geçen yıl 12 Eylül'de olduğu gibi sizin oylarınıza da sunup, kahir ekseriyetle kabul etmeyi umuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa siviller, tepeden tırnağa bir anayasa yapmış olacak."
-Milletvekili Uslu'da kongrede
Milletvekili Zeynep Karahan Uslu da AK Parti'nin kuruluşundan itibaren kendisini yenileyerek büyüdüğünü söyledi.
Partilerin geleceğinde gençlerin büyük rol oynadığını dile getiren Karahan Uslu, oluşturulan gençlik kollarıyla partinin gelecekteki siyasi kadrolarının da temellerinin atıldığını anlattı.
Açılış konuşmalarının ardından geçilen seçimde kayıtlı 600 delegeden, 360'ı oy kullandı. Tamamı geçerli sayılan oyları alan Osman Uludağ, ikinci kez başkanlığa seçildi. (haberler)

VİDEO:
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık