Ana Sayfa Urfa Haberleri Avrupa Birliği Kamyonu Şanlıurfa'da

Avrupa Birliği Kamyonu Şanlıurfa'da

AB Ülkeleri Büyükelçileri'nin yanı sıra, AB ve onun yurttaşlara sunduğu fırsatlar hakkında bilgilendirme faaliyetleri, etkinlikler, müzik ve eğlence düzenlendi.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2013 Salı 02:48
Avrupa Birliği Kamyonu Şanlıurfa'da

16-27 Mayıs tarihleri arasında Erzurum, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin, Adana ve Kayseri'ye gidecek olan kamyon dün Eski Valilik yerinde durarak, yedi Anadolu iline AB Ülkeleri Büyükelçileri'nin yanı sıra, AB ve onun yurttaşlara sunduğu fırsatlar hakkında bilgilendirme faaliyetleri, etkinlikler, müzik ve eğlence düzenlendi. Yapılan etkinliğe Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş'in yanı sıra Belediye Başkan Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Finlandiya Büyük Elçisi Nina Waskunladt, Estonya Büyük elçisi Mikro Hajas, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Burada bir konuşma yapan Finlandiya Büyük Elçisi Nina Waskunladt, "Finlandiya Avrupa Birliği'nin en kuzeydeki üyesi ve 130 bin tane gölümüz var. Ülkemizin yüzde 80'ni ormanlardan oluşuyor, yüzde 10 su geri kalan yüzde 10'unu ise biz insanlar oluşturuyoruz. Şanlıurfa'dan uçağa binerseniz sanırım 6 saatte Finlandiya'da olursunuz. Ben burada bulunmaktan ve Avrupa Birliği'ni size tanıtmaktan çok büyük onur duyuyorum" dedi.

Estonya Büyük elçisi Mikro Hajas ise, "AB en kuzeyindeki büyükelçiler burada bugün Türkiye'nin en sıcak yerindeyiz. Estonta Finlandiya'ya göre biraz daha AB'ye yeni bir üye, yaklaşık 10 yıldır üyeyiz" dedi.

Bu arada etkinliğe katılan öğrenciler müzik eşliğinde eğlenmeyi de ihmal etmediler.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık