Ana Sayfa Urfa Haberleri AVRUPALILARDAN KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ'NE ZİYARET

AVRUPALILARDAN KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ'NE ZİYARET

Hayat boyu öğrenme projesi (Life Long Learning) için Türkiye'ye gelen Avrupalı heyet, Karaköprü Belediyesi'ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2013 Cuma 13:12
AVRUPALILARDAN KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ'NE ZİYARET

Avrupa Birliği projelerinden olan Hayat Boyu Öğrenme (Life Long Learning) Programı dahilinde olan Comenius Okul Ortaklıkları (Comenius School Projects) projesi kapsamında Avrupa ülkeleri ile Türkiye'deki iller arasında ortak okul çalışmasında Şanlıurfa ilini temsil eden Karaköprü Nar Çiçeği Anaokulu ileİspanya, Slovakya, Portekiz ve Litvanya'daki ortak anaokulu idareci ve öğretmenleri Karaköprü Belediyesi'ne gelerek Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'yi makamında ziyaret etti.

Gazete, kağıt, karton ve plastik kutularını doğayı kirletmeden geri dönüşümünün sağlanması amacıyla doğanın korunması ve geri dönüşüm bilincinin kazanılması amacıyla yürütülen proje için Karaköprü Nar Çiçeği Anaokulu Müdürü Halil Polat ve Avrupa'dan gelen davetliler Başkan Çiftçi tarafından çok güzel bir şekilde karşılanarak ziyarete gelen misafirlere öncelikle Türk kahvesi, mırra ve Türk lokumu ikram edildi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge bölümünden İngilizce Öğretmeni Veysi Yılmaz'ın tercümanlığında konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, hayat boyu öğrenmenin önemli olduğunu, özellikle kız çocuklarının okullaşmasındaTürkiye'de çok yol kat etiklerini belirterek, "Öncelikle proje kapsamında dört ülkeyi de kutluyorum. Çocuklarımızın bu bilinçle eğitilmesini önemsiyoruz" dedi.

Daha sonra Başkan Çiftçi, gelen misafirlere Şanlıurfa'nın el sanatlarından olan bakır işlemeli, nar figürlü mırra takımı ve birer sepet nar hediye etti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star