Ana Sayfa Urfa Haberleri AVŞAR KIZINDAN SİYASET UYARISI!

AVŞAR KIZINDAN SİYASET UYARISI!

Suruç'ta barınan Kobanilileri ziyaret eden Hülya Avşar, kısa süreli tartışma yaşayan AK Parti ve DBP'lileri Kürtçe "siyaset yok" diyerek uyardı.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2014 Pazar 10:28
AVŞAR KIZINDAN SİYASET UYARISI!

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) yönetim kurulu üyeleri ve Hülya Avşar, dün Suriye'nin Kobani kentinden kaçarak Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde barınan kadınları yaşadıkları çadırlarda ziyaret etti. Avşar, kısa süreli tartışma yaşayan AK Parti ve DBP'lileri Kürtçe "Siyaset tınne" (siyaset yok) diyerek uyardı

Aligör Mahallesi'ndeki Merkez Yatılı İlköğretim Okulu'nda barınan Suriyelileri ziyaret etti. Hülya Avşar, ziyaret ettiği Suriyeli kadınlarla Kürtçe 'Ben Kürt kızıyım' diyerek bir süre sohbet etti.

 Heyet tarafından getirilen oyuncaklar ise AFAD'ın koordinasyon TIR'ında çocuklara dağıtıldı. Oyuncaklardan almak isteyen çocuklar, TIR'ın önünde izdiham oluşturdu. Yaşanan izdiham sırasında oyuncak dağıtımını durduran bir görevlinin, izdihama yol açan çocukları terlikle dövüp uzaklaştırması dikkat çekti.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Milletvekili Zeynep Karahan Uslu'nun bulunduğu grupla birlikte DBP'li belediyeler tarafından Suruç girişine kurulan Kobani çadır kentine geçti. AK Parti ile DBP arasında çalışmaların kıyaslanması üzerine yaşanan kısa süreli tartışmanın arasına giren Hülya Avşar, "Burada insani yardım için bulunuyoruz. Bu yüzden burada siyaset yapmayın. Siyaset tınne (yok)" diyerek ortamı yumuşattı.

VİDEO YÜKLENİYOR...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık