Ana Sayfa Urfa Haberleri AY IŞIĞIM YETİMLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

AY IŞIĞIM YETİMLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Şanlıurfa'da yetim ve öksüzlerin kentteki en uğrak adreslerinin başında gelen Ay Işığım Yetim ve Öksüz Derneği, ramazanda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2015 Çarşamba 14:27
AY IŞIĞIM YETİMLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

2006 yılında Şanlıurfa'da kurulan yetim Ay Işığım Yetim ve Öksüz Derneği, ramazan ayında da yüz güldürmeye devam ediyor.

Her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan bayramında da giydirme programlarının devam ettiğini belirten Ay Işığım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Ural, "Dernek binamızda bulunan mağazada 20 gün boyunca giysi yardımlarımız devam edecek. Tahmini günlük 850 yardıma muhtaç yetim ve öksüz çocuğumuz burada giyinecek. Bu mağazamızın en önemli özelliği gelenlerin kendi isteklerine göre alışveriş yapabilmeleri. Çocuklar burada tek tip değil, kendi isteklerine ve beğenilerine göre giyiniyorlar. Hiçbir ücret ödemeyecekler. Bunun yanında Ramazan boyunca gıda yardımımızda devam ediyor. Bize kayıtlı olan bin 200 ailemiz sadece ramazanda değil her zaman gelip alışverişlerini yapıyorlar. Diğer çalışmalarımızda aynı şekilde devam ediyor. Toplamda 15 bin aile giyinmiş olacak.

'DÖRT FARKLI NOKTADA STANT''

Bizim bir yetim giydirme bedeli 50 TL. Bu para az gelebilir fakat farklı bağışçılar, bunun yanında ürünlerini aldığımız firmalar kar etmeden bu ürünleri bize satıyorlar. Şanlıurfa'nın dört farklı yerlerinde stantlarımız var. Bunlar Ahmet Bahçıvan İş Merkezi altında, Hasan Paşa Camisi avlusunda, Abide ve Urfa City AVM'de bunlar. Ayrıca çocuk hastanesi yanında bulunan dernek binasında da yardım yapabilirler. Ben buraya gelemiyorum diyenlerde Ay Işığım'ın internet sitesinden girip hesap numaralarımıza yatırabilirler. Yadakredi kartları ile online bağış yapabilirler. Bu dört standa da kredi kartı ile bağım kabul ediliyor. Bu çekimlerde kesinti olmamakta ve bankadan anlaşmadan dolayı aynı para bizim hesaba yatıyor. Zekat ve fitrelerini bize her şekilde verebilirler. Çek ve senetlerini de makbuz karşılığı bize bağışlayabilirler" dedi. 

 

 

Kaynak: Gazeteipekyol

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star