Ana Sayfa Urfa Haberleri AYDIN; “SERTİFİKALI TOHUM VERİMİ ARTTIRDI”

AYDIN; “SERTİFİKALI TOHUM VERİMİ ARTTIRDI”

Personel ve üye eğitimlerine oldukça önem veren Şanlıurfa Ticaret Borsası, İmam Keskin Buğday Pazarı’nda bulunan üyelerle birlikte istişare toplantısı düzenledi.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2014 Pazartesi 19:32
AYDIN; “SERTİFİKALI TOHUM VERİMİ ARTTIRDI”

İmam Keskin Buğday Pazarı’nda bulunan üyelerle toplantı gerçekleştiren Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aydın, üyelere sertifikalı tohumun önemini anlattı.

 

Sertifikali tohumun GAP’ta verimi arttırdığını kaydeden Aydın, üretim miktarlarında Türkiye’de yüzde 8,2 GAP’ta ise yüzde 8,3 artış görüldüğünü söyledi. GAP’taki artış ortalamasının Türkiye’deki artış ortalamasının üzerinde olduğunu ifade eden Aydın, sertifikalı tohumun yaygınlaşmasını sağlamak gerektiğini de belirtti.

 

Şanlıurfa Ticaret Borsası İmam Keskin Buğday Pazarı’nda gerçekleştirilen toplantıya; Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Gülle, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Doc. Dr.  Mehmet Mamay, Genel Sekreter Yardımcıları;  Ayşe Çadırcı Kandemir, Mehmet Aslan, İmam Keskin Buğday Pazarı Dernek Başkanı Kemal Uflaz ve borsa üyeleri katıldı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Doc. Dr.  Mehmet Mamay ise bitki hastalıkları ve zararlıları hakkında üyelere bilgiler verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star