Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Ayhan “ Kim yapmışsa hesap verecektir”

Ayhan “ Kim yapmışsa hesap verecektir”

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan yaptığı açıklama ile Akçakale’de gazeteciye saldırı olayının faillerinin er geç bulunacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2013 Perşembe 17:35
Ayhan “ Kim yapmışsa hesap verecektir”

Geçtiğimiz günlerde Akçakale ilçesinde  evine giderken kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğrayan ve feci şekilde  sopalarla dövülen Gazeteci İbrahim Halil Aslan için Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan açıklamalarda bulundu.

Gazeteciye dayak olayı sonrasında, daha önce de Gazeteci İbrahim Halil Aslan ile polemik yaşadığı iddia edilen belediye başkanın, bu saldırının azmettiricisi olduğu iddia edilmişti.

Akçakale Belediye Başkanı Ayhan, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki kişisel hesabından açıklamada bulunarak, Gazeteci İbrahim Halil Aslan’a yapılan saldırıyı çirkin olarak nitelendirerek saldırıyı yapanların er ya da geç adalet önüne çıkacağına inandığını söyledi.

Ayhan kişisel sayfasından yaptığı açıklamada:

“Geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Gazeteci İbrahim Halil Arslan arkadaşımızı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundum. Bu saldırıyı her kim yapmış ya da yaptırmışsa bende bu çirkin olayın karşısındayım. Gerekirse bu saldırganların tespiti ve açığa çıkartılması hususunda bana ne görev düşüyorsa gerekeni yapmaya hazırım. Bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerin yanına kar kalmayacaktır. Er geç bunu kim gerçekleştirmişse adalet önünde hesap verecektir.” Dedi.

 

Bilindiği üzere olay sonrasında Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan Gazeteci İbrahim Halil Arslan'a evinde geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuş, ziyaret sonrasında Arslan adli sürecin devam etiğini ve davasından vaz geçmeyeceğini basın yolu ile açıklamıştı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık