Ana Sayfa Urfa Haberleri Ayhan adına esnafları ziyaret ettiler

Ayhan adına esnafları ziyaret ettiler

Bağımsız Milletvekili adayı Urfa Cezaevi’nde tutuklu bulunan İbrahim Ayhan’ın seçim komisyoun sözcüsü Kasım ÇALIŞKAN ve beraberindeki heyet bugün Urfa Merkez Halepli bahçe esnaflarını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2011 Çarşamba 04:56
Ayhan adına esnafları ziyaret ettiler
Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Urfa Milletvekili adayı Urfa Cezaevi’nde tutuklu bulunan İbrahim Ayhan’ın seçim komisyoun sözcüsü Kasım ÇALIŞKAN ve beraberindeki heyet bugün Urfa Merkez Halepli bahçe esnaflarını ziyaret etti.


Haleplibahçe esnafı olarak Emek, Demokrasi ve Özgürlük BloğuUrfa tutuklu adayı ibrahim ayhan’ı destekliyoruz. Bizim desteğimizde Barıştan,Demokrasiden,Özgürlükten yana bunları temini ediyoruz 12 Haziran’da ibrahim AYHAN’ı özgürlüğüne kavuşturacağız dedi Heyetle birlikte esnafları gezen ÇALIŞKAN Haleplibahçe esnaflarının yoğun ilgisiyle karşılandı buradaki esnaflardan Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Cezaevi’nde tutuklu bulunan urfa adayı İbrahim Ayhan için yazdığı şiiri okudu.


“Dağdan keklik digana

Gül kokar dört bir yana

Karagözlüm ceylanım

Oyumuz ibrahim AYHAN’a”


Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Bağımsız Ş.Urfa tutuklu Milletvekili Adayı İbrahim AYHAN’ın seçim komisyon üyesi Kasım ÇALIŞKAN yaptığı konuşmasında Urfa E Tipi Cezaevi’nde ki uygulamaların 12 Eylül döneminde Diyarbakır Cezaevinde ki koşulları aratmadığını belirtirken, İbrahim AYHAN hakkında verilen kararın hukuksuz olduğu gibi propaganda eşitliği ilkesine de aykırı olduğunu söyledi.  “Sayım düzenine” Tutsakların ayağa kalkıp sayım hizasında durmaları isteniyor. Oysa amaç odada kalanları saymaktır. Küçücük bir odada insanları saymak için sayım hizasına geçmelerini beklemek zulümdür. Buna uymadığı gerekçesi ile bloğumuzun tutuklu adayı ve arkadaşları hakkında iletişim yasağı cezası verildi. Bu seçilme hakkına karşı uygulanan bir engellemedir. Siyasallaşan cezaevi idaresinin kararı ile adayımızın seçilmesi ve seçim çalışmalarını cezaevinde yapması fiilen engellenmek isteniyor” diye konuştu.


Haleplibahçe Esnaflarına İbrahim AYHAN’ın en içten sıcak selamlarını iletti
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık