Ana Sayfa Siyaset Ayhan için "Dayanışma Gecesi" düzenlendi

Ayhan için "Dayanışma Gecesi" düzenlendi

İbrahim Ayhan için yürütülen seçim çalışmaları kapsamında Urfa'nın Merkez Korukent Mahallesinde bulunan seçim bürosunda "Ayhan'la Dayanışma şöleni" düzenlendi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2011 Cuma 18:39
Ayhan için
Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu'nun tutuklu Urfa adayı İbrahim Ayhan için  yürütülen seçim çalışmaları kapsamında Urfa'nın Merkez Korukent Mahallesinde bulunan seçim bürosunda  "Ayhan'la Dayanışma şöleni" düzenlendi. Binlerce kişinin katılım ile mitinge dönüşen şölen oldukça çoşkulu geçti. Konuşmalardan sonra korukent seçim bürosu önünde gerçekleşen şölende sonra Regaip Kandili İçin mevlüt verildi.

 

 

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu'nun adayları 5 haziran Mitingine hazırlık çalışmaları alanında şölenler miting havasında geçmeye başladı. Şölene Emek,Demokrasi ve Özgürlük Bloğu tutuklu Adayı İbrahim AYHAN’IN Vekili Av.Bekir BENEK,  Eski Hep Genel Başkanı ve Urfa Eski Belediye Başkanı Feridun YAZAR, SES Genel MYK üyesi Bedriye YORGUN,BDP Merkez ilçe Başkanı İzzet YILMAZ,Demokrasi Platformu üyeleri ve İbrahim AYHAN’IN eşi ve çocukları da katıldı.

 

Emek,Demokrasi ve Özgürlük Bloğu tutuklu Adayı İbrahim AYHAN’IN Vekili Av.Bekir BENEK şölende  yaptığı konuşmada “Bütün müslümanların regaip kandinili kutluyorum.Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. 1921 yılında tüm halkların ve farklılıkların, inançların bir arada olduğu kurtuluş savaşında olduğu gibi kurtuluşu ortaklaşma felsefesi  oluşturan birinci meclisten sonra yeni bir toplumsal sözleşmeyi ortaya çıkaracak bir meclisi oluşturma süreci yaşıyoruz. Y a bu yeni meclis daha kapsamlı ve toplumun değişik kesimlerin istemlerini anaysal güvenceye alır, ya da siyasal iktidar ömrünü tamamlar” diye konuştu.

AKP’nin listesinin feodal yapıya, şiddete ve hukuk tanımaz kişiliklere dayandığını daha önce defalarca belirtik. Dün burada yaşanan bir olay bizim düşüncemizi dopruladı. Yaşanılanlar hukuksuzluğun, zorbalıgın en bariz, en çarpıcı örneğidir. DEDAŞ genel müdürü iddialara göre AKP’li partizanların fiili saldırısına uğramıştır. AKP’li milletvekili adayları DEDAŞ’a kamyon götürerek, köylere trafo gönderme emri veriyor. Bu talimatın gereği yerine getirilmeyince de TEDAŞ genel muduru darp ediliyor.  Burada seçim adaletinden ve seçim güvenliğinden artık kimse bahsedebilir mi? Dikta özlemli AKP her geçen gün toplum üzerindeki baskısını artırıyor. Ancak halkımız sandıkta buna bir cevap verecektir.

“Sayın ibrahim ayhan 8 aydır tutuklu cezaevinde haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutuluyor. Bu yetmiyor ne yapıyolar bir hafta önce kendisine iletişim yasağı getirildi. Biz urfa genelinde 25 seçim bürosu açmıştık, urfa merkez,Ceylanpınar,viranşehir ve siverek şimdi artı olarakta urfa cezaevide kendi seçim bürosu açılmıştı. Bunu hazedemeyen sisteme hem ibrahim AYHAN’A hemde tutsak arkadaşlara iletişim yasağı getirildi. Fbu iletişim yasağı ayda bir yapılan açık görüşünün yapılmaması demek,haftada on dakkalık telefon yasağı getirildi.26  cezaevi seçim büromuzun ellerine ve dillerine kelepçe vurulmak istendi. “ Dedi

Öte yandan Şilende konulan eski HEP Genel Başkanı Feridun Yazar  “Şimdiye kadar 20 seçim geçirdim nasıl seçim kazanılır nasıl kaybedilir. Bunları hep gördük, seçim seçim günü kazanılır. Burda toplanarak burda toplanmak seçim günü hazırlıktır. Ama eğer seçim günü işi gevşek tutarsak kaybederiz. Bütün urfa bize verse de kaybederiz çünkü başkası sizin bıraktığınız boşluğu doldurur.” dedi

Konuşmalardan sonra korukent seçim bürosu önünde gerçekleşen şölende sonra Regaip Kandili İçin mevlüt verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star