Ana Sayfa Urfa Haberleri AYHAN "ŞARAPNELLERİ ÖNLEMEK İÇİN MICIR DÖKTÜK"

AYHAN "ŞARAPNELLERİ ÖNLEMEK İÇİN MICIR DÖKTÜK"

Şanlıurfa'nın Akçakale Belediyesi, Suriye'den atılan top mermileri ve şarapnel parçalarından vatandaşları korumak için evlerin önüne mıcır yükseltileri döktü.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2012 Çarşamba 18:24
AYHAN

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhekim Ayhan, "Sınıra 200 metre mesafedeki Yeni Mahalle semtinde yaşayan vatandaşlar, kurşun ve şarapnel parçalarından korunmak için evlerinin önüne mıcır dökülmesini istedi. Biz de döktük, şarapnel parçaları artık evlerine düşmüyor" dedi.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu Esad güçleri tarafından atılan ve 5 kişinin ölümüne, 10 kişinin yaralanmasına neden olan toplu saldırı sonrası gergin bekleyiş devam ediyor. Suriyesınırındaki ilçede top atışlarından sonra yayılan şarapnel parçalarından korunmak için vatandaşların ilginç korunma yöntemi dikkat çekti.

"ŞARAPNELLERİ ÖNLEMEK İÇİN DÖKTÜK"

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhekim Ayhan, "Suriye'nin Telebyad Sınır kapısına 200 metre uzaklıkta bulunan Yeni Mahalle semtindeki vatandaşlar, kurşun ve şarapnel parçalarından korunmak için evlerinin önüne mucur dökülmesini talep etti. Talep üzerine sınırın ön tarafında bulunan bazı evlerin önüne mucuk döktük. Vatandaşlar bu sayede Suriye tarafında patlayan şarapnellerin kendilerine gelmediğini söylüyor. Çünkü şarapnel parçaları bir kilometre öteden bile etkileyebiliyor. Biz ilk etapta Yeni Mahalle semtinde sınıra yakın evlerin önüne mucur döktük. İmkanlar çerçevesinde diğer evlerin önüne de bırakabiliriz" dedi.

haberturk

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star