Ana Sayfa Urfa Haberleri AYHAN, SUDA BOĞULMA OLAYLARINI SORDU

AYHAN, SUDA BOĞULMA OLAYLARINI SORDU

HDP'li Vekil Ayhan, her yıl onlarca gencin suda boğularak hayatını kaybettiğini hatırlattığı Meclis'te, bu yıl önlem alınıp almadığını sordu.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2014 Salı 05:39
AYHAN, SUDA BOĞULMA OLAYLARINI SORDU

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan,Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sunduğu bir soru önergesinde, Şanlıurfa'da suda boğularak hayatını kaybeden gençlerin durumunu hatırlatarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya sorular yöneltti.

Ayhan, konuyu gündeme getirmesinin gerekçesini, "Şanlıurfa ilimizde havaların ısınması ile beraber serinlemek amacı ile girilen DSİ kanalarında, baraj gölünde, nehirde ve göletlerde boğulma vakıalarında gözle görülür bir artış yaşanmaktadır." şeklinde açıkladı.

AYHAN, ÖLENLERİN YAŞ ORTALAMASINI DA SORDU

Ayhan tarafından Bakan Ala'ya yöneltilen sorular şöyle: "Geçen yıl ilimizde kaç boğulma vakıası yaşanmıştır? Ölenlerin yaş ortalaması kaçtır? Boğulma vakıaları özelikle hangi aylarda ve nerede artış göstermektedir?Şanlıurfa ilimiz de ki boğulma vakıalarının sebepleri nelerdir? İlimiz de boğulma vakıalarının önüne geçmek için alınması gereken tedbirler nelerdir? Bu tedbirlerin ne kadarı uygulanabilmektedir? Bakanlıkça bu yıl yaşanabilecek boğulma vakıalarının önüne geçebilmek için ne gibi önleyici tedbirler almayı düşünmektesiniz?"
(Kaynak: Gazeteipekyol)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık