Ana Sayfa Urfa Haberleri AYHAN, TRAFO PATLAMASI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

AYHAN, TRAFO PATLAMASI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim AYHAN Elektrik Tarfosunun Patlaması İle İlgili soru önergesini yazılı olarak yanıtlaması için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ'a gönderdi.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2014 Perşembe 03:04
AYHAN, TRAFO PATLAMASI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Süleymaniye mahallesinde 03.07.2014 Perşembe günü elektrik trafosunun aşırı ısınmasından dolayı patlama meydana gelmiştir. Patlama da can ve mal kaybı yaşanmıştır. Ayrıca uzun süre mahallenin büyük bir bölümüne elektrik verilmemesi nedeniyle gerginlik yaşanmıştır.

 

Bu bağlamda;

 

1- Elektrik trafolarının periyodik bakımları hangi zaman aralıklarında yapılmaktadır?

2- Elektrik trafolarının bakım ve onarımları hangi kurumun yetkisindedir?

3- Patlayan trafo başta olmak üzere ilimizdeki trafoların en son bakımları ne zaman yapılmıştır?  Bakımlarının yapılıp yapılmadığına dair denetim raporu mevcut mudur?

4- Trafonun patlamasının ardından trafonun bakım ve onarımından sorumlu olan kurum yada kişiler hakkında başlatılan her hangi bir soruşturma var mıdır?

5- Patlamada kaç vatandaşımız yaşamını yitirmiştir? Kaç vatandaşımız yaralanmıştır?

6- Bakanlığınızın trafo patlamasının nedenleri hakkında bir bilgisi var mıdır?

7- Gerek patlamanın nedenlerini gerekse de ihmali bulunanların tespiti için bakanlığınızın idari soruşturma ve teknik inceleme çalışması için bir talimatı var mıdır?

8- Vatandaşların patlayan trafo ile ilgili şikâyetlerini defalarca DEDAŞ’a ilettikleri halde neden tedbir yerinde ve  zamanın da alınmamıştır?

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık