Ana Sayfa Güncel AYHAN, URFA’DA YAŞANAN BOĞULMA VAKALARINI BAKAN EROĞLU’NA SORDU

AYHAN, URFA’DA YAŞANAN BOĞULMA VAKALARINI BAKAN EROĞLU’NA SORDU

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Şanlıurfa'da yaşanan boğulma vakalarını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU'na sordu.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2015 Pazartesi 10:56
AYHAN, URFA’DA YAŞANAN BOĞULMA VAKALARINI BAKAN EROĞLU’NA SORDU

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Şanlıurfa'da yaşanan boğulma vakalarını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU'na sordu.

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın verdiği yazılı önergede şu ifadelere yer aldı.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU tarafından Anayasanın 96. İçtüzüğün 99. maddesi gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 

                                                                                            HDP Şanlıurfa Milletvekili 

                                                                                                                 İbrahim AYHAN  

       İlimiz Şanlıurfa Türkiye’nin en sıcak illerin başında gelmektedir. Özellikle yaz ayları ilimizde yaşayan halkımız için aynı zamanda yaşamı zorlayan, adeta çileye dönüşen bir dönemin adıdır. Halk, özellikle de gençlerimiz ve çocuklar sıcaklardan korunmak ve bir nebze de olsa serinlemek için kanal, havuz, baraj gölü vb. yerlerde yüzmeyi tercih ederken yaşlılarda ekseriyetle gölgelik yerleri tercih etmektedir.

    

Bu bağlamda; 

 1. İlimizde faaliyette bulunan kaç yüzme havuzu mevcuttur? Bu yüzme havuzların kaçı resmi kaçı şahsi işletmedir? Günde ortalama kaç kişi bu havuzlardan yararlanmaktadır?
 2. İlimizde faaliyette olan yüzme havuzların kaçı ücretli, kaçı ücretsiz olarak halkın hizmetine sunulmaktadır?
 3. Mevcut yüzme havuzlarının kapasitesi halkın ihtiyaçlarının yüzde kaçını karşılayabilmektedir? İhtiyaçlarının tamamının karşılanması için kaç yüzme havuzuna daha ihtiyaç bulunmaktadır?
 4. İlimizde Haziran – Ağustos döneminde kaç boğulma vakası görülmüştür? Bu boğulma vakalarının kaçı yüzme havuzlarında, kaçı göl ve kanallarda olmuştur?
 5. İlimizde faaliyette olan yüzme havuzlarında cankurtaranlar görev almakta mıdır? İlgili kurumların rutin denetimleri yapılmakta mıdır?
 6. Boğulma vakalarındaki artışta ilimizdeki yüzme havuzlarının yetersizliğinin etkisi var mıdır?
 7. Boğulma vakalarının önüne geçmek için ivedilikle yapılması gerekenler nelerdir? Buna ilişkin yerel kurumlara herhangi bir talimatınız olacak mıdır? 
YORUMLAR
 • yorum2015-08-18 11:52:19tammahi

  hdpkk siz önce şehit ettiğiniz polis askerleri konuşun vatan ...

 • yorum2015-08-17 14:12:12halfetili

  işallah bu ibrahim ayhanda boğulur kurtuluruz ...

 • yorum2015-08-17 12:02:25mehmet emin

  demek urfada sorun yokki,bu gibi sorunlar konuşulur olmuş.boğulma vakkalarına önerge vereceğine.sizin belinizi yasladığınız pkk pyd ye soru sorun neden öldürüyorsunuz.şehirlerimizi arabalarımızı yakıyorsunuz diye

 • yorum2015-08-17 11:22:37Şerife

  Boğulma vak'alarının önüne geçilmesi için evet yapılması gereken şeyler var ama Ankara'dan bakan gelinceye kadar öncelikle ailelerin çocuklarına sahip çıkması gerekmez mi ? Saldım ayıra Mevlam kayıra, sen aile içinde dizinin dibindeki çocuğuna sahip çıkma git ta Ankara'dan hesap sor, önce sen üzerine düşeni yap bakalım,

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star